Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

Kriptopara Piyasa Hacmi 270 Milyar Doların Üstünde

Kriptopara Piyasa Hacmi 270 Milyar Doların Üstünde Facebook çıkarmayı düşündüğü kriptopara birimi Libra’ya ilişkin olarak gelen eleştiriler piyasaya toparlanma getirmiş oldu.
Kripto para birimleri piyasalarında kısa dönem yatırımcıların etkisiyle beraberinde başlayan dalgalı seyir ve yasa yapıcıların Facebook’un kripto para projesi olarak ise Libra’ya yönelik ağır eleştirilerinin sonrasında piyasada görülen hafif toparlanmayla piyasa hacmi 270 milyar dolara yükseliş göstermiş oldu.

Kriptopara Piyasa Hacmi ne kadar
Kriptopara Piyasa Hacmi ne kadar

Kripto para birimlerine yönelik olarak ise üst düzey devlet yetkilileri açıklamaları ve Libra’ya yönelik yorumların sonrasında ise yatırımcılarda görülen endişeli seyirle Çarşamba günü piyasa genelinde düşüş eğilimi görülmüş idi. ABD Başkanı olarak görev yapan Donald Trump‘ın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin para olmadıklarını ve Facebook’un finansal hizmet vermek istiyorsa diğer bankalarla aynı kurallara uyması gerektiği yorumlarının ardından Fransa Maliye Bakanı olarak görev yapan Bruno Le Maire de Trump’a paralel olarak Libra’nın güçlü kurallar olmadan kabul edilmeyeceğini açıklamasında bulunmuştu. Le Maire, diğer para birimleriyle aynı fırsatları sunan fakat aynı kural ve sorumluluklara uymayan beraberinde ise para birimlerinin kabul edilmeyeceğinin açıklamasında bulunmuştu.

Kriptopara Piyasa Hacmi Ne Kadar?

Uluslararası Para Fonu (IMF) Baş Ekonomisti olarak görev yapan Gita Gopinath da, Libra’nın finansal katılımı büyütmeye yardımcı olabileceğini; ancak, tüketicilerin korunması, verilerin gizliliği ve “arka kapı dolarizasyonu” gibi endişeleri de beraberinde getirdiğini söyledi. IMF’in Libra konusunda endişelerini ve olası riskleri ortaya koyduğuna dikkat çeken Gopinath, “Dünya genelinde regülatörlerin gelişmeleri dikkatle izlemelerinin ve doğru adımları atmak konusunda çok geç kalmamalarının sağlanması çok önemli” diye uyarıda bulundu.

Bununla beraberinde ise en yüksek hacimli 10 kripto para biriminden de son 24 saatte yer alan incelemede 16.78 ile en çok Litecoin değer kazanırken, söz konusu artışın etkisiyle piyasa hacmi son 24 saatte yüzde olarak 5.0 artışla 270 milyar 561 milyon dolara artış gösterdi. Piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi de 82 milyar 209 milyon dolar olarak hesaplanmış oldu.

En yüksek hacimli 10 kripto para birimindeki değişiklikler

Bitcoin yüzde 3.72

Ethereum yüzde 8.59

Ripple yüzde 5.47

Litecoin yüzde 16.78

Bitcoin Cash yüzde 4.32

Tether yüzde 0.79

EOS yüzde 7.02

Binance Coin yüzde 8.18

Bitcoin SV yüzde 13.32

Stellar yüzde 4.26 yükseldi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar