Kripto Para Haberleri

Kripto paralara vergi geliyor

Kripto paralara vergi geliyor

Kripto paralara vergi geliyor. Güney Kore Strateji ve Finans Bakanlığı Haziran ayına kadar kripto para birimlerine yönelik bir vergilendirme sisteminin açıklanacağını duyurusunda bulundu.

Bu seneki G20 Zirvesi’nde gündemde yer edinen ve Finans Bakanları’nın kripto para birimlerine temmuz ayına kadar bir düzenleme getirme açıklamasının ardından, Güney Kore merkezli Financial News’da yer alan habere göre, Güney Kore Strateji ve Finans Bakanlığı, kripto para birimi yatırımcılarına değer katma vergisi ve diğer gelir vergilerinin ekleneceği bir vergilendirme sistemi açıklayacak.

Kripto paralar vergiye bağlanıyor

Haziran ayında ise açıklanması beklenen vergilendirme sistemiyle ilgili bakanlıktan gelen açıklamada ise şu bilgiler yer aldı, “Bu sistemle ilgili belirli bir zaman çizelgemiz yok fakat yılın ilk yarısında sanal para birimi vergilendirme sistemini açıklamayı düşünüyoruz” diye aktarıldı.

 

Bakanlık açıklamasında ayrıca yer alan haberde ise kripto para birimleri satışından elde edilen kârlara da vergi uygulanmasının değerlendirildiği belirtilirken bunun beraberinde, “Kripto para birimi işlemlerinden elde edilen gelirin vergilendirilmesi için gelir vergisi yasasının değiştirilerek vergilendirilebilir objeler kategorisine konulması gerekir” uyarısında bulundu.

 

Vergilendirme sistemi kapsamında yer alan Güney Kore Vergilendirme Bakanlığı yer alan detayda ise, ABD, Japonya, Birleşik Krallık ve Almanya gibi ülkelerin kripto para birimleri vergilendirmelerini incelemek için söz konusu ülkelere yetkililer göndermeye başlamış oldu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar