Kripto Para Haberleri

Kripto Paralar Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasaklamasından Sonra Düşüşte

Kripto Paralar Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasaklamasından Sonra Düşüşte

Kripto Paralar Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasaklamasından Sonra Düşüşte. Bitcoin’de giderek endişeler artıyor. Bir çarpıcı haberde Güney Kore’den geldi. Güney Kore hükümeti Bitcoin’i yasaklamayı düşünüyor.

Kripto Paralar için Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasaklaması

Bitcoin Bitfinex borsasında yer alan haberde ise gece yarısı 11.642$’ı gördükten sonra en son saat 15.59’da %5,13 değer kaybı yaşayarak 10.927$’dan işlem görmekte idi. Bitcoin Şubat başında son iki ayın en düşük değeri 6.000$’ı test ettikten sonra 11.000$’ın üzerinde kalmak için savaşıyor.

Güney Koreli yetkililer hükümet çalışanlarına kripto para ticareti yapmayı ve ellerinde tutmayı yasakladı, ve hatta iş pozisyonlarında dijital dövizlerle yapacak hiçbir işlemi olmayanları cezalandırmayı bile düşünüyor.

Sanal dövizlerin popülaritesinin yükselmesiyle beraberinde ise, Dünya genelindeki düzenleyiciler kripto paraları düzenlemek için iyi bir yol aramaya başvurdu. Güney Kore para birimlerini toptan şekilde düzenlemeyi düşünürken, Cuma günü Carney kripto paraların finansal balon olduğu ve yatırımcıların bundan korunması gerektiğini belirtmişti.

Ripple fiyatları popüler borsa Coinbase’in kendi platformuna kripto parayı ekleyeceği spekülasyonlarının bitmesiyle beraber bir gün önceki kazançlarının neredeyse hepsini kaybederek değer kaybına uğradı. Coinbase’in “GDAX veya Coinbase’e yeni bir varlık ilave etme kararı almadığını” ve “aksi bir durumun yanlış ve şirketin yetkisi dışında olur” demesinin sonrasında ise, piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para Ripple yaklaşık %12 kaybı yaşayarak 0,93389$’a gerileme gösterdi.

Diğer sanal sanal para birimlerde düşüşte, Ethereum %4,14 değer kaybederek 830.55$ olurken, Litecoin en son %5,43 kaybederek 201,86$ olarak görüldü.

KRİPTO PARA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar