Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

Kripto Para Piyasası 15 Milyar Değer Kazandı

Kripto Para Piyasası 15 Milyar Değer Kazandı. Kripto para piyasası yükselmeye devam ediyor. Tam olarak değerine 2018’de 15.4 milyar dolar eklenmiş oldu.

Küresel dijital para birimleri analiz şirketi Diar’ın son raporuna göre yapılan incelemede yer alan haberde ise, 2018’de piyasaya sürülen yeni kripto para birimleri ve kripto para varlıkları enflasyonuna bağlı olarak, kripto para birimleri toplam piyasa değerine 15.42 milyar dolar eklenmiş oldu.

15 Milyar Dolar Değer Kazandı

Diar’ın söz konusu raporu, 2018 yılında oluşturulan yeni kripto para değerlerinin toplam kripto para birimi piyasa değerinin yüzde olarak 12’sini oluşturduğunu ortaya koyarken, söz konusu değerin yüzde olarak 32 (4.96 milyar dolar) ile piyasaya yeni sürülen kripto para birimlerinden elde edildiğini göstermiş oldu.

Rapora göre 2018 yılında dolaşıma ise 700 yeni kripto para birimi katıldı ve 2018’in başından bu yana dolaşıma giren kripto para birimlerinin yüzde 50’si yükseldi. Kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli para birimi Bitcoin, 2018 yılında toplam piyasa değerine ortalama olarak 2.63 milyar dolar katkı sağladı ve Bitcoin madenciliği söz konusu katkının yüzde 17’sini oluşturdu. Piyasa değerine en çok katkı sağlayan kripto para birimi Bitcoin’i, 1.55 milyar dolarlık katkıyla Ethereum takip etmiş oldu.

Diar raporunda ayrıca yer alan haberde ise, 2018 yılında oldukça yaygınlaşan stablecoin’lerin piyasa değerine ise 1.26 milyar dolar katkı sağladığı da belirtildi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar