Kripto Para Haberleri

Kripto Para Borsasında Soygun

Kripto Para Borsasında Soygun

Kripto Para Borsasında Soygun Kripto paralarla ile ilgili her geçen gün bir soygun daha ekleniyor. Birçok kripto para yatırımcısı güvenlik sorunu yaşıyor.

Son zamanlarda artık kripto para hackleme işlemine bir yenisi daha eklendi. İsrail merkezli kripto para borsası Pazartesi gerçekleşen soygunda 13,5 milyon dolarlık kripto parayı çaldırdığını açıkladı. Bancor’a göre hacker’lar bir cüzdanı ele geçirdiler ve akıllı kontratları güncellediler.

Büyük bölümü Ethereum olan soygunda kullanılan akıllı kontratlar, kripto para takas işlemlerini gerçekleştirmekte kullanılıyor ve aracıları ortadan kaldırmasıyla kripto paraların hızlı ve uygun fiyatlı işlem görmesini sağlıyor.

Soyguna konu olan 13,5 milyon doların yaklaşık 12,5 milyon doları Ethereum, 1 milyon doları ise NPXS adı verilen ve 10 milyon dolarlık Bancor’un kendi para birimi olarak depolanıyordu.

Bancor, durumu fark ettiğinde kendi para birimi olan Bancor Tokens’in (BNT) 10 milyon dolarlık parasını dondurarak zararın 23,5 milyon dolara çıkmasını önledi.

Kullanıcı cüzdanlarının etkilenmediğini, sadece Bancor’un parasının çalındığını söyleyen şirkete Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Twitter’dan itiraz etti. Lee, Bancor’un kendi para birimi üzerinde gerçekleştirdiği hamlenin, para biriminin gerçek anlamda ademi merkeziyetçi olmadığını ortaya çıkardığının açıklamasında bulundu.

Bancor, haziran ayında kripto parasını halka açarak bunun beraberinde ise (ICO) 153 milyon dolar gelir elde etmişti. CoinMarketCap’e göre para şu anda yüzde 16,17 değer kaybına uğradı.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar