Kripto Para Haberleri

Kripto para birimleri 200 milyar doları geçti

Kripto para birimleri 200 milyar doları geçti

Kripto para birimleri 200 milyar doları geçti. Geleceğin teknolojisi olarak isimlendirilen blockchain ile geliştirilmekte olan kripto para birimleri gün be gün değerlerini katlamayı devam ettirirken, yapılan yeni bir araştırma bütün kripto para birimlerinin toplam değerini ortaya çıkarmış oldu.

Bitcoin, Ethereum, Ripples, Stellar vb. onlarca farklı kripto para birimi, kimi resmi olarak kimi de gayrı resmi olarak üretilmeye ve kullanılmaya devam edilirken, Coinmarketcap isimli bir internet sitesi, bütün bu para birimlerinin toplam hacmini hesapladı. Para birimlerinin işlem gördüğü çeşitli mecralar baz alınarak hazırlanan istatistikte, bu paraların toplam değerlerinin 200 milyar doların üstüne çıktığı belirtildi.

Son bir haftada yaklaşık olarak 35 milyar dolarlık yeni para girişinin olduğu kripto para pazarının en büyük oyuncusu da tahmin edebileceğiniz üzere Bitcoin oldu. Kısa bir zaman sürecinde 1.750 dolardan fazla değer kazanmasıyla tekrar gündeme gelen Bitcoin’in hacmi, bu süreç içerisinde 75 milyar doların da yukarısına çıkmış oldu.

1100’den fazla para çeşidinin bulunduğu bu pazarda yer alan haberde, çeşitli borsalarda değeri 7.500 dolara kadar yükselen Bitcoin’in liderliğinin ise bütün diğer para birimlerinin artmasına öncülük ettiği söylenenler arasında yerini buldu. Geçtiğimiz hafta kripto para birimlerine yatırılan 35 milyar doların, 31 milyar dolarlık kısmının Bitcoin’e yapılması da bunun göstergelerinden bir tanesi olduğu kaydedilmiş olundu.

 

BİTCOİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar