Ekonomi Haberleri

Kredi ve kredi kartı borcu olanlara işte çözüm

Kredi ve kredi kartı borcu olanlara işte çözüm. İşte kredi ve kredi kartı borcundan en az kayıpla kurtulmak için izlenmesi gereken yollar neler? İşte Detaylar…

Bankalar Eylül ayında çıkan yasanın sonrasında ise kredi ve kredi kartı borçlarını 72 aya varan vadelerle yapılandırmaya başlamış oldu. Vatandaşın ilgisi yoğun ve birçok istekler var. Sonuçta bu yasa ise inceleme yapıldığında, 250 milyar liralık kredi ve kart borcunu kapsamakta olduğu gözlendi. 72 ay çok cazip bir vade olduğu görüldü. Ancak evdeki hesabı iyi yapmak gerekiyor. Aksi durumda, ‘Borçtan kurtulacağım, taksit ödemelerini azaltacağım’ derken daha yüksek maliyetler çıkabilir. Peki ne yapmalı? Borçtan en az hasarla kurtulmak için izlenmesi gereken yolları sizin için derledik ve işte detaylar ve çözüm yolları!

TEK BANKAYA TOPLA
Bütün borçları bir bankada toplayın ve kafanızın karışmaması adına tek bankada borcunu olacak. Bu işleme borç transferi deniyor. Eğer farklı ödeme tarihleri olan ve bütçenizi zorlayan birden fazla kredi ve kredi kartı borcunuz varsa bu seçenek iyi yol olabilir. Transfer esnasında borçların aktarıldığı bankadan alınan destek ile mevcut borçlar kapatılır. Böylece taksitleri tek bir günde ve belli bir tutarda ödeyebilirsiniz. Transfer yapacağınız bankanın teklifini iyi hesaplayın.

 

 

[poll id=”3″]

 

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar