Ekonomi Haberleri
Neler Oluyor?

Kredi Borcu Erteleme nasıl yapılır?

Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi Borcu Erteleme Bireyler bankalardan almış oldukları kredi borçlarını düzenli ve günü gününe öderken, bazen hayatta gelişebilecek bazı olumsuzluklar nedeni ile ödeme güçlükleri içerisine girebiliyor. Gününde ödenemeyen kredi taksitinin arkasından diğer günü gelen taksit bu işi daha da zorlaştırır ve taksitler üst üste birikerek ödenemez hale gelebilir. Gecikme faizleri de ayrıca katlanarak içinden çıkamayacak bir hal alır.

Kredi Borcu Ödenemeyince Ne Yapmak Gerekir

Eğer kredi borç taksitleri, artık ödenemeyecek bir hal almaya başladı ise yapılabilecek en doğru çözüm başka bir finansman bulmak olabilir. Öncelikle kredi alınan Bankaya gidilerek bireysel müşteri temsilcileri ile görüşme yaparak bazı aksilikler nedeni ile ödeme güçlüğü içine girildiğini belirtip kredi borçlarının tamamının yapılandırmak istendiği anlatılır. Bankalar bu tür tekliflere kredi borçlarının yapılandırılması ve ertelenmesine çok sıcak bakmayacaktır. Tabii ısrarcı olup her geçen gün borcun büyüdüğünü ve katlanan faizler ile birlikte ödemenin mümkün olamayacağı ve başka bir seçeneğin olmadığı anlatılırsa Banka böyle bir uygulamaya gidilebilir. Ve böyle bir durumda en doğru kararda zaten bu olur diyebiliriz.

Kredi Borcu Ertelenir Mi?

Bankalardan kredi kullanımı esnasında imzalanan sözleşmelerde madde, madde olarak çekilen kredinin kaç taksitte ödeneceği, hangi tarihlerde ve hangi periyotlarda ödeneceği, taksitlerden bir veya bir kaçını ödememe durumunda uygulanacak yaptırımlar belirtilmiş olup kredi kullanan da bu sözleşme altına imza attığından bu bağlayıcı bir durum olduğunu gösterir. Böylece bankanın sunduğu şartlar kabul edilmiş olur. Bu nedenle de Banka daha sonra yapılacak herhangi bir ertelemeye sıcak bakmaz. Bankalarda kredi borcu erteleme işlemi yoktur. Sadece yeni bir kredi kullandırılarak eski borcunuzu kapatmayı taahhüt edildiğinde yapılanma yoluna gidilir. Ama mutlaka teklifte bulunmak istiyorsanız kredi kullanılan banka şubesine hitaben kredi borçlarının şu sebeplerden dolayı şu tarihe kadar bir süre ödeyemeyeceğinizi ve ertelenmesini talep ettiğiniz şeklinde bir dilekçe yazılabilir. Banka değerlendirir ve müşterisine yeni çözümler önerebilir.

Kredi Borcu Erteleme

Kredi Borcu Erteleme Bireyler bankalardan almış oldukları kredi borçlarını düzenli ve günü gününe öderken, bazen hayatta gelişebilecek bazı olumsuzluklar nedeni ile ödeme güçlükleri içerisine girebiliyor.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar