Ekonomi Haberleri

Konuttan 200 milyar dolar gelebilir

Yabancılara konut ve gayrimenkul ürünü alımlarında verilmesi planlanmakta olan oturma izni ve vatandaşlık hakkı sektörde heyecan yarattı.

 
Yabancılara konut ve gayrimenkul ürünü alımlarında verilmesi planlanmakta olan oturma izni ve vatandaşlık hakkı sektörde heyecan yaratmış oldu. Sektör temsilcileri, söz konusu düzenlemeyle ilgili olarak ise Türkiye’ye girecek paranın 200 milyar doları bulabileceği görüşünde yer aldı.
Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Numan Kurtulmuş’un Türkiye ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmak için yabancı yatırımcılara oturum izni ve vatandaşlık hakkı verilmesiyle ilgili yasal düzenlemeler konusunda hazırlık yaptıklarını açıklaması ile ilgili olarak ise, gayrimenkul sektöründe memnuniyetle karşılandı.
Sektör temsilcileri, Türkiye’de belli bir miktarın üstünde meblağda gayrimenkul satın alarak, bunları 5 yıl zamanla elden çıkarmama kaydıyla tapularına kayıt şerhi düşenleri de kapsayan düzenlemeye ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunmuş oldu.
Coldwell Banker Türkiye Başkanı Gökhan Taş, Türkiye’nin ihracat dışı döviz getirisinde potansiyeli en yüksek ürünün gayrimenkul olduğunu belirtmiş oldu.

 

[poll id=”2″]

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar