Ekonomi Haberleri
Neler Oluyor?

Konut Fiyat Endeksi nisanda yükseldi

Konut Fiyat Endeksi nisanda yükseldi. Konut Fiyat Endeksi (KFE), nisanda bir önceki aya göre yüzde 0,66 artarak 110,02 rakamına yükseliş gösterdi. Konut Fiyat Endeksi nisanda yükseldi. Konut Fiyat Endeksi nedir? Nisan ayı incelemesi ve analizi ile nisan ayı son durumu nedir?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından nisan dönemine ilişkin Konut Fiyat Endeksi verileri açıklandı. Türkiye’deki konutların gözlemlenebilen özelliklerinin zaman içinde kontrol edilerek, kalite etkisinden arındırılmış fiyat değişimlerini izlemek amacıyla hesaplanan KFE (2017=100), nisanda bir önceki aya göre yüzde 0,66 artarak 110,02 oldu.

Kentsel dönüşüm için yeni yönetmelik Resmi Gazete’de

Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde olarak ise 2,75 yükselen KFE, aynı dönemde reel olarak yüzde 14,02 değer kaybetmiş oldu. Üç büyük ilin konut fiyat endekslerindeki gelişmeler değerlendirildiğinde, nisanda bir önceki aya göre İstanbul, Ankara ve İzmir’de sırasıyla yüzde 0,59, 0,99 ve 0,64 artış gözlemlenmiş olundu.

Endeks değerleri bir önceki yılın aynı ayına göre yapılan incelemede ise, İstanbul’da yüzde olarak 2,02 azalış, Ankara ve İzmir’de sırasıyla yüzde 1,30 ve 3,00 yükseliş görüldü.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar