Dünyadan
Neler Oluyor?

Julian Assange kimdir?: WikiLeaks’in kurucusu tutuklandı

Julian Assange kimdir?: WikiLeaks’in kurucusu Londra’da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İngiliz polisi, 2012 yılından beri Londra’daki Ekvador Büyükelçiliği’nde yaşamını sürdüren WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange‘ı gözaltına aldı. Assange bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Julian Assange kimdir?

Londra Emniyet Müdürlüğü, Ekvador’un Assange’a vermiş olduğu sığınma hakkını kaldırmasının sonrasında ise, polislerin Ekvador’un İngiltere Büyükelçisi tarafından büyükelçilik binasına davet edildiklerini ve Assange’ı gözaltına aldıklarını açıkladı.

Yapılan açıklamada, Assange’ın Amerikalı yetkililerin iade talebi ve kefalet koşullarını yerine getirmemesini gerekçe gösterdi.

Londra’nın merkezindeki bir polis merkezinde bir süre gözaltında tutulmakta olan Assange, daha sonra Westminster Sulh Hukuk Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıktı. Mahkeme yargıcı yer alan haberde ise, Assange’ı kefalet koşullarını yerine getirmediği gerekçesiyle suçlu buldu ve tutuklanmasına karar vermiş oldu.

Assange 2 Mayıs’ta video bağlantısı ile duruşmaya katılacak.

Julian Assange kimdir?

Julian Assange kimdir?

Julian Assange kimdir?

Julian Assange kimdir? Wikileaks sahibi kimdir? Tutuklandı mı? Kurucusu ve hayatı hakkında bilgiler. Wikileaks'ı nasıl kurdu?

Kullanıcı Oyu: 4.5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar