Ekonomi Haberleri
Neler Oluyor?

İstanbul’un Enflasyon Rakamları Açıklandı

İstanbul’un Enflasyon Rakamları Açıklandı

İstanbul’un Enflasyon Rakamları Açıklandı. İstanbul’da perakende fiyatlar Temmuz’da bir önceki aya göre yapılan incelemede ise 0.52 yükselirken, kültür, eğitim ve eğlence harcamalarında yüzde 2.94, gıda harcamalarında yüzde 0.69 yükseliş görüldü.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yayımladığı 1995 bazlı ücretliler geçinme endeksine göre yapılan incelemede ise toptan fiyatlar ise Temmuz’da yüzde 0.91 artış göstermiş oldu. Perakende fiyatlar Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yapılan incelemede ise yüzde olarak 12.5, toptan fiyatlar ise yüzde 16.77 yükseldi.

İstanbul Enflasyon Rakamları

Ücretliler Geçinme İndeksi Temmuz ayı itibariyle yıllık ortalama yüzde 10.12, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi ise yıllık ortalamada yüzde 12.66 yükseliş görüldü.

Perakende fiyatlar Temmuz’da bir önceki aya göre; ev eşyası harcamalarında yüzde 2.44, konut harcamalarında yüzde 1.01, sağlık ve kişisel bakım harcamalarında yüzde 0.09, ulaştırma ve haberleşme harcamalarında yüzde 0.01 arttı. Giyim harcamalarında yüzde 4.46 azalış gerçekleşirken, diğer harcamalar grubunda fiyat değişimi izlenmedi.

Toptan fiyatlar Temmuz’da ise aylık bazda bir önceki aya göre; kimyevi maddeler grubunda yüzde 5.87, gıda maddeleri grubunda yüzde 1.64, inşaat malzemeleri grubunda yüzde 0.70, yakacak ve enerji maddeleri grubunda yüzde 0.56, mensucat grubunda yüzde 0.07 artış izlenilmiş olundu.

Madenler grubunda yüzde 2.40, işlenmemiş maddeler grubunda ise yüzde olarak 1.06 azalış gerçekleşmiş oldu. TÜİK Temmuz ayı enflasyon verilerini 3 Ağustos’ta saat 10:00’da açıklamasında bulunacak.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar