• YARIM ALTIN
  6.291,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9721
  % 0,15
 • € EURO
  31,8243
  % 0,11
 • £ POUND
  36,7395
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,0665
  % 0,46
 • РУБ RUBLE
  0,3254
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  1107663,293
  % 3,42
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

İş Yeri Sigortası Nedir?

İş Yeri Sigortası Nedir?

 

İş Yeri Sigortası

İş Yeri Sigortası İş yerlerinde iş yeri sahipleri her ne kadar üst seviyelerde güvenlik emniyetleri almış olsa bile bunlar bazı durumlarda yetersiz kalabiliyor. Birçok sebeplerden dolayı çeşitli riskler altında olabiliyor. Bu nedenle iş yerlerinin iş yeri sigortası ile teminat altına alınması önemlidir. Örnek verilecek olursa; Çıkabilecek ani bir yangın, hırsızlık durumu, doğal afetler nedeni ile olabilecek olumsuzluklar, cam kırılmaları gibi kaza sonucu oluşan maddi kayıplar nedeni ile iş yerleri sigorta yaptırarak teminat altına almak gerekiyor.

İş Yerleri Nasıl Sigortalanır?

İş yelerinin, iş yeri sigortası işlemi aşamasında göz önünde bulunduracakları en önemli nokta, nitelikli bir sigorta paketi yaptırırlarsa hizmetlerden de tam anlamı ile yararlanacaklarını düşünmeleridir. Her iş yeri ayrı faaliyet gurubuna girdiği için paket sigorta kapsamında o iş yerinin özel durumları (yaptığı iş konusu nedeni ile mekan, makine ve teçhizat olarak) değerlendirme yaparak sigorta yapılması önemlidir. Çünkü her iş yerinin çalışma alanına göre risk durumları farklı oluyor bu sebeple teminat altına alınacak konularda farklı oluyor diyebiliriz. Ancak paket kapsamı ne kadar geniş olursa herhangi bir olumsuzluk sonucu alınacak hizmette o kadar iyi oluyor.

İşyeri Sigortası Masraflı Mı?

Son yıllarda sigorta işlemlerinde en çok tercih edilen, iş yeri sigortası işlemleri oluyor. İş yeri sahipleri olduğunca kapsamlı olan sigorta poliçelerini en uygun fiyat ile hizmet almak istiyorlar. İş yeri sigorta işlemlerin de standart bir bedel yoktur. İş yerlerinin şartları değiştiği için doğal olarak sigorta ücretleri de değişkenlik gösterir.

İş yeri sahipleri olabilecek riskleri göz önünde bulundurarak ve mümkün olduğu kadar paket içeriklerini genişleterek birçok Sigorta Şirketlerinden fiyat alarak değerlendirme yapabilir. Bu noktada ise yapılacak en doğru iş bünyesinde birçok sigorta firması olan sigorta acentelerini araştırmak uygun olacaktır.

 

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.