Teknoloji Haberleri

iPhone’lara yeni güncellemeyle gelen hata

Geçtiğimiz günlerde iOS 9.2.1 güncellemesini yayınlamış olan Apple bazı hataları düzeltmede bulunmuştu. Ancak pil göstergesiyle ilgili yeni bir sorun ortaya çıkmış oldu.

Özellikle zaman zaman seyahat eden kullanıcıların karşılaştığı sorunda saat dilimi değiştiği o esnada ise telefonların şarj göstergelerinde donma meydana gelmekte ve batarya daha az olmasına rağmen şarj dolu görünmekte olduğu gözlendi.

Hatanın ortaya çıkmasıyla beraberinde ise Apple’ın kısa süre içinde güncelleme yayınlayacağı bilgisi gelirken, şarj göstergesi hatasından kurtulmanın ‘manuel’ olarak da bir yolu var olduğu gözlendi:

4874

545412

653954

5478745

Burada eğer ‘Otomatik Ayarla’ kapalı görünüyorsa aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Bu yöntem işe yaramazsa eğer Apple’ın yayınlayacağı güncellemeyi beklemeniz gerekebilir.

Sorunun özellikle bunun yanında iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’larda yaşandığını da anımsatalım. Hata dolayısıyla şarjınız yüzde olarak 100 dolu gösterildiğinde bile aslında bu rakam doğru olmayabilir bu nedenle; o nedenle telefonunuzu bir süre daha şarjda bırakmanızda fayda olduğu görülmekte.

Borsa, altın ve döviz kaybettirdi

 

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar