Teknoloji Haberleri

İphone 7 su geçirmez mi oluyor?

İphone 7 su geçirmez mi oluyor?

 

 

 

Dedikodulara göre iPhone 7 su geçirmez olmayacak bilgisi yer aldı.

iPhone 7’nin getireceği yenilikler konusunda bir çok dedikodu oldu ve büyük bir beklenti içerisinde olmamız gerektiğini artık biliyoruz ve neler olacak ilerleyen günlerde göreceğiz. Telefonun tasarımında önemli bir değişiklik beklenmediği gibi, teknik özelliklerde de sadece küçük geliştirmeler yapılması beklentiler arasında yer alıyor.
Foxconn kaynaklı olduğu söylenen yeni bir dedikoduya göre yapılan incelemede ise beklentinizi biraz daha kısmanız gerekiyor, nedeni ise iPhone 7 su geçirmez olmayacak. Xiaomi Today’in Çin’in sosyal ağı Weibo’da keşfettiği bir gönderiye göre iPhone 7’nin suya dayanıklığı iPhone 6S’ten daha iyi olacak; bununla birlikte IP68 sertifikası bulunmayacak. Samsung Galaxy S7, Sony Xperia X Performance gibi telefonların desteklediği IP68 sertifikasyonu, bu telefonların su ve toz geçirmezlik konusunda belirli bir standardı tutturduğunu belgeliyor ve birçok inceleme yapıldı. Buradan ise iPhone 7‘nin suya düşmelere karşı değil, sadece su sıçramalarına karşı dayanıklı olabileceği sonucu çıkmakta olduğu gözlenmiş olundu.

Weibo gönderisinde ortaya çıkan diğer detaylar, daha önce duyduklarımızı tekrarlıyor. Gönderi, telefonun “gold”, “rose gold” ve siyah renk seçenekleriyle geleceğini, ancak bir süre önce konuşulan lacivertseçeneğiyle gelmeyeceğini söylüyor. Bir başka iddia, iPhone 7’nin home düğmesinin fiziksel olarak basılan bir düğme olmayacağını, kapasitif bir düğme olacağını söylüyor. Ancak bu dedikoduya da daha önce rastlamış, söylentinin Android kopyası bir telefondan kaynaklandığını öğrenmiştik.
Hangi iddianın doğru, hangisinin yanlış çıkacağını öğrenmek için fazla beklemeyeceğiz ve birçok kişi merak içinde bu sorunun yanıtını bekliyor. iPhone 7’nin 9 Eylül’de tanıtılması beklentiler arasında yer almakta.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar