Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

iOS 12.1 güncellemesi yayınlandı Özellikleri ve Neler Değişti?

iOS 12.1 güncellemesi yayınlandı. Apple son dönemde güncellemeleriyle beraber oldukça şaşırtmaya devam ediyor.

İki hafta önce bir beklenmedik bir güncelleme yaparak iOS 12.0.1’i kullanıcılar ile buluşturan Apple, geçtiğimiz hafta ise iOS 12.1 Beta 5 güncellemesini kullanıcılarına sunmuştu. Bugün ise yer alan haberde ise New York’ta düzenlenen etkinlik ile birlikte iOS 12.1 güncellemesi yayınlandı.

iOS 12.1 güncellemesi yayınlandı Neler Geldi?

İOS 12.1 güncelleme sonrasında neler değişti? Hangi özellikler eklendi? Bugün New York’ta düzenlenen etkinlik ile beraberinde yeni iPad Pro ve Mac modellerini lanse eden Apple, etkinliğin hemen ardından iOS 12.1 güncellemesini yayınladı.

Yeni güncelleme ile beraberinde ise Apple, iOS kullanıcılarına birçok dikkat çekici özelliği kullanıma sunmakta. Bu özelliklerden ilk olacak olan yapılan incelemede ise eSIM özelliği sonunda iOS 12.1 destekleyen iPhone modelleri için kullanıma sunulmuş durumda olduğu görüldü.

Bu özellik ile beraberinde Apple, sanal sim kart desteği sayesinde telefonlarını çift SIM kart desteği sunabilmekte. Henüz bu özelliğin ne zaman ülkemizde kullanıma sunulacağı bilinmese de, yeni özellik birçok iPhone kullanıcısının işine yaramış olacak.

Yeni güncellemeyle ile beraberinde birlikte sunulan bir diğer yeni bir özellik ise portre modülü üzerine yapıldı. Bilindiniz üzere, geçtiğimiz günlerde resmi tanıtımı yapılan ve incelemede yapmış olduğumuz iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde, alan derinliği için özel bir kontrol mekanizması duyurusunda bulundu. Söz konusu bu özellik ise çekilen fotoğraf sonrasında, derinliğin değiştirilebilmesini olanak sağlamakta olduğu görüldü.

Apple ise, iOS 12.1 güncellemesi ile bu özelliği biraz daha geliştirip, fotoğraf çekimi sırasında derinlik etkisinin değiştirilebilmesine olanak sağlıyor.

Bunların dışında dikkat çekmekte olan bir diğer yenilikler arasında yer alan, 32 kişiye kadar yükseltilebilen Grup FaceTime olarak olarak incelemesi yapıldı. Grup FaceTime ile aynı anda 32 kişinin sesli ve görüntülü olarak bir arada görüşme yapabilecek. Bu ekranda konuşan kişinin görüntüsü daha öne çıkarken diğerleri küçülerek daha çok işlevsel bir ekran hizmeti sunulmuş olacak. Üstüne tıkladığınız kişinin de büyümesi sağlanıyor.

iOS 12.1 güncellemesi

iOS 12.1 güncellemesi

iOS 12.1 güncellemesi

iOS 12.1 güncellemesi yayınlandı. Apple son dönemde güncellemeleriyle beraber oldukça şaşırtmaya devam ediyor.

User Rating: 4.6 ( 2 votes)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar