Teknoloji Haberleri

iOS 11 iPhone’un hesap makinesini bozdu

iOS 11 iPhone’un hesap makinesini bozdu

iOS 11 iPhone’un hesap makinesini bozdu. Geçtiğimiz Haziran ayının başında tanıtılan ve 19 Eylül tarihinde kullanıma sunulmakta olan iOS 11 işletim sistemi, ilginç hatalarla dolu olduğu gözlendi. iPhone’larda bulunan hesap makinesinde hatalara yol açan iOS 11, basit toplama işlemlerinin hatalı yapılmasına neden olmakta olduğu gözlendi.

iOS 11 sebebiyle iPhone hesap makinesine hızlıca “1 + 2 + 3” işlemini girdiğinizde maalesef “6” sonucunu alamıyorsunuz ve çeşitli hatalar vermekte. Hesap makinesinin verdiği sonuçlar 6 yerine 23 veya 24 hatta olabilmekte olduğu gözlendi. Eğer toplama işlemini yavaş bir şekilde yaparsanız 6 sonucunu bulmanızın mümkün olduğunu da eklemekte fayda var. Bir Reddit kullanıcısının tespit ettiği hata, arayüz tasarımında kullanılan ışık efektinin hızla sayıları yazarken toplama işleminin devreye girmesini engellemesinden kaynaklanıyor gibi görünmekte.

 

Sadece sorun hesap makinesi değil

Bahsedilen hatalar özellikle bununla beraber iPhone’un önceki nesilleri 6, 6 Plus ve 5S modellerinde sıkça görülmekte olduğu gözlendi. Tabii ki bu hataların yazılım kaynaklı olduğunu ve gelen güncellemelerle gidirilebileceğini de belirtelim. Fakat hesap makinesi hatasının düzeltilmesini beklemek istemiyorsanız App Store’dan bir hesap makinesi uygulaması indirebilir ve yeni bir güncelleme gelene kadar kullanabilirsiniz.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar