• YARIM ALTIN
  8.063,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8112
  % -0,01
 • € EURO
  35,1892
  % -0,14
 • £ POUND
  41,5977
  % -0,28
 • ¥ YUAN
  4,5237
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3682
  % -2,16
 • BITCOIN/TL
  2098381,465
  % -1,58
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

İnternetten Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

İnternetten Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

İnternetten Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

İnternetten Para Kazanmanın Yolları Nelerdir? İnternet artık o kadar yaygınlaştı ve bir o kadar da kendini her alanda göstermeye başladı ki onu sadece bir oyun veya sosyal medya merkezi görmekten çıkarıp hayatın başköşesine koyduk. İş dünyası da bu yeni yaşam biçimine dahil olmakta geç kalmadı. Artık bir çok işi oturduğumuz yerden internet sayesinde halledebiliyoruz. Karşımızda yepyeni bir dünya var . Ve ona göre de kazanç yolları. İnternet bize evdeyken veya iş yerinde boş zamanımız varken ek kazanç imkanları da sunuyor. Peki, internetten para kazanmanın yolları nelerdir? Hemen buna bakalım:

Sosyal Ağlarda Satış Yapmak

İnternet bize koca koca mekanlar kiralayıp binlerce lira kira vereceğimiz dükkanları iki tıkla ücretsiz kayıt olabileceğimiz sayfalarda açma imkanı verdi. Sayfa adı ve depolama alanı alıp sitenizi kendiniz açabilir veya profesyonellere bu görevi verebilirsiniz. Önemli olan fikrinizi iyi seçmek ve buna göre web sayfanızı oluşturmak.

Veyahut, Facebook veya İnstagram gibi günde yüz milyonlarca kişinin ziyaret ettiği sosyal ağlarda sanal dükkan açabilir ve ürünlerinizi buradan pazarlayabilirsiniz. Bu size dar bir mahalle muhitine değil, tüm dünyaya hitap etme şansı tanıyor. Ayrıca yine bu sayfalarda takipçiniz olmayan kişiler için de ister bölgesel, ister yaş ya da ilgi alanlarına göre tanıtımlar düzenleyebilirsiniz. Ve inanın bu TV, radyo veya gazete reklamlarından çok daha etkili bir yöntem.

İnternette satış yapmaya karar vermişseniz bunun için hizmet veren binlerce sayfa mevcut. Bu alanda ülkemizde ilk akla gelenler: gittigidiyor, n11 ve sahibinden.com Ama her alanda olduğu gibi bunların da bir çok alternatifi var. Buralarda ister kişisel olarak , isterseniz de belli bir ücret karşılığı dükkan açarak satış yapabilirsiniz. Bu siteler size satış mekanının yanı sıra kargo ve ödeme seçeneklerinde geniş bir seçenek ağı sunuyor. Bir de para kazanmanın keyfini.

İnternette Anket Doldurmak

Artık sokak sokak dolaşan anketçilerin yerini bu konuda hizmet veren web siteleri aldı. Bu sitelere kolaylıkla üye olabilirsiniz. Önemli olan bundan sonrası: Kişisel bilgilerinizi doğru olarak girerseniz anket talep eden firmaların belirlediği kriterleri de karşılamış olur. Geriye kalan size sunulan seçeneklere dürüstçe ve dikkatli cevap vermektir. Bu hizmeti veren siteler anket başına belli bir ücret belirliyorlar ve size sunulan ödeme seçenekleri arasından tercih ettiğinize biriken tutarı yatırıyorlar.

Youtube Kanalı Açmak

İnternetten para kazanmak isteyenlerin en tercih ettiği yolların başında youtube sayfasında kanal açmak gelir. Eğer herkesin merakını cezbedecek videolar çekmiş veya hazırlamışsanız açacağınız hesap üzerinden oluşturacağınız kanal ile bunları hemen yayınlayabilirsiniz. Bundan sonraki aşamada Adwords reklam hizmetine kanalınızın kaydını yaptırıp orada belirlenen izlenme veya reklamların tıklanmasına göre para kazanacaksınız.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.