• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • BITCOIN/TL
  2168249,408
  % -0,78
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

İnternetten Para Kazanmanın En Etkili Yolları

İnternetten Para Kazanmanın En Etkili Yolları

İnternetten Para Kazanmanın En Etkili Yolları

İnternetten çok para kazanma hayaline kapılarak çeşitli denemeler yapanların sayısı bir hayli arttı, fakat başarılı olanlar pek fazla sayılmaz. Çünkü bu kadar rakip arasından sıyrılıp para kazanmak için istekli, azimli ve sabırlı olmak şart. Şimdi, parakazan724 desteğiyle hazırladığımız popüler internetten para kazanma yollarını inceleyelim.

İnternetten Para Kazanma Yolları

1. Youtube’dan para kazanmak

Youtube üzerinden bir kanal açıyorsunuz, o kanala çeşitli videolar yüklüyorsunuz ve Google Adsense reklamları sayesinde para kazanıyorsunuz. İşte birkaç cümle ile bu şekilde açıklayabiliriz. Youtube kanalı olan kişilere ”Youtuber” adı veriliyor. Youtube sayesinde aylık 20-30 bin TL kazanan insanların olduğunu biliyoruz. Dudağınız uçukladı değil mi? Ama bu kadar çok kazanmak elbette kolay değil. ”Ne kadar ekmek, o kadar köfte” sözünü bilirsiniz. Kanalınız ne kadar özgün ve kaliteli olursa, o kadar fazla kazanırsınız.

Neredeyse her gün yüzlerce Youtube kanalı açılıyor, ancak bunlar arasında para kazanma fırsatı yakalayanlar sayısal olarak çok az. İnsanlar bu işin çok kolay olduğunu düşündükleri için şansını denmekten kendini alamıyor. Henüz elinde iyi bir proje yokken bu işe kalkışmak, sadece macera olmaktan ileriye gitmez. İnternet ortamında nasıl bir rekabet olduğunun farkındaysanız, Youtube’dan para kazanmak için fark yaratacak bir projeye ihtiyacınız olduğunu anlamış olmalısınız.

2. Makale yazarak para kazanmak

Özellikle öğrencilerin tercih ettiği bu yöntem ile ekstra kazanç elde etmeniz mümkün.
Aslında okuduğunuz bir çok makale yada haber, belki de sizin gibi biri tarafından yazılıyor. O yüzden bu işi gözünüzde çok büyütmeyin.

-İmla kurallarına dikkat eden,
-Araştırmacı,
-Yorumlama yeteneği kuvvetli biriyseniz, siz de bir makale yazarı olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, yazıların tamamen size ait olmasıdır. Özgün olmayan makaleler, internet ortamında değersizdir. Yani yazdığınız makalenin, daha önceden internet ortamında var olması kopya olduğunu gösterir.

Makale piyasasında ücretler genellikle kelime bazlı fiyatlandırılır. 100 kelime için 1 TL de kazanabilirsiniz, 5 TL de. Bu, yazdıklarınızın kalitesine ve işlediğiniz konuyla ilintilidir.

3. Facebook’tan para kazanmak

Ana hatlarıyla Facebook’tan para kazanma yollarından bahsedeyim. Bir Facebook sayfası oluşturabilir, üye sayısını arttırabilir ve reklam alabilirsiniz.

Satış ortaklığı yapan firmalar ile anlaşarak, onların ürünlerini komisyon karşılığında Facebook sayfanızda satabilirsiniz. Ayrıca büyük Facebook sayfalarında editörlük yaparak para kazanabilirsiniz.

4. Blog açarak para kazanmak

Benim beklide en sevdiğim internetten para kazanma yöntemleri arasındadır. Neden derseniz, burada patron sizsiniz. İstediğinizi yazar, istediğinizi çizersiniz. Burası sizin özel alanınız. Yazdıklarınıza sadece siz karışırsınız.

Ücretsiz blog açabileceğiniz siteler;

Blogger.com
Wordpress.com
Tumblr.com

Bu siteler, hem Türkçe olması, hem kolay kullanımı ile rakiplerinin bir adım önüne çıkıyor. Bu platformların birinden ücretsiz blog sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında domain (alan adı), hosting (barındırma) satın alarak, yıllık yaklaşık 100-120 TL gibi rakamlara, tamamen size ait bir blog sitesi sahibi de olabilirsiniz.

Bir blog açtınız ve içerik girmeye başladınız. Peki, blog yazarak nasıl para kazanılır?Tabii ki reklamlar ile. Adsense reklamları alabileceğiz gibi, Adhood, Admatic gibi farklı reklam platformları da olabilir. İnsanlar sizin sitenize girecek, sitenize yerleştirdiğiniz reklamlara tıklayacak ve siz para kazanacaksınız. Diğer bir seçenek ise satış ortaklığı yapmaktır.

5. Satış ortaklığı yaparak para kazanmak

İngilizce kaynaklarda affiliate marketing, bizim dilimizde ise satış ortaklığı olarak geçiyor. İsminden de anlaşılacağı gibi sattığınız ürünler üzerinden aldığınız komisyonu ifade ediyor. Firmaların son dönemde kullandığı pazarlama stratejilerinin başında geliyor.

Belli bir alt yapı isteyen internetten para kazanma fikirleri arasında olduğu için satış ortaklığı oldukça zordur. İşin içinde ticaret olunca rekabet her zaman vardır. Kimse bunu söylemiyor. Sadece bu işte çok para var, gel ben sana öğretirim gibi sözlerle umut satmaya çalışanlar var. Aslında kesinlikle çok kazançlı internet girişimi olmasına rağmen, tecrübeli birinden yardım almanız lazım.

6. Anket doldurarak para kazanmak

Pazar araştırması yapan onlarca anket sitesine kayıt olarak en azından cep harçlığı çıkarmak mümkün. Aslında 8-10 tane firmaya kayıt olmak bol miktarda anket almanızı sağlar. Bazen uzun anketler biraz sıkıcı olabilir ama bol zamanı olanlar için pek sorun olmaz sanırım. Her bir firma size aylık 30 TL kazanç getirse, her ay 250  TL para yapmak mümkün.

Büyük markalar müşteri memnuniyetlerini ölçmek için çeşitli anket firmalarıyla anlaşırlar. Kendileri hakkında pozitif ya da negatif düşünceleri öğrenerek, ürünlerinin gelişimi hakkında fikir üretirler.

Bu şirketler, anket firmalarına ürünleri hakkında çeşitli sorulardan oluşan anketleri yollarlar. Onlardan bu anketleri vatandaşa uygulamalarını isterler. Bunun karşılığında belirli bir ödeme yaparlar. Anket firmaları da, anketleri dolduran kişilere bu rakamdan küçük de olsa bir pay verirler.

Siz de bu anket sitelerine üye olarak yayınlanan anketleri doldurabilir, para ya da hediye sahibi olabilirsiniz.

7. Twitter’dan para kazanmak

Bazen, hiçbir gayret sarf etmedikleri halde sosyal medyada fenomen olan insanlar ile karşılaşıyoruz. Aslında ortada olağan dışı bir durum yok. Belki de ilginç olan en doğal halimizdir. Kilit nokta, popüler bir Twitter hesabına sahip olmak. Ama nasıl? Popüler olmak sizin işiniz. Popüler olduktan sonra, reklam twitleri atabilir, satış ortaklığı yapabilir veya hesabı satarak para kazanmanız muhtemel.

9. İnstagram’dan para kazanmak

Bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram, birçoğunuzun bildiği gibi Facebook bünyesinde bulunuyor. 2012 yılında 1 milyar dolara satın alınan Instagram, o tarihten sonra hızlı yükselişini sürdürüyor. Özellikle ünlü isimlerin tercih ettiği bu platformdan para kazanmak sanıldığı kadar zor değil.

Instagram’dan para kazanmanın en çok tercih edilen yöntemi, hiç kuşkusuz satış ortaklığıdır. Özellikle ev kadınlarının açtıkları butik hesaplardan ürün satışı yapmaları, son dönemde moda haline geldi. Tabii ki butik hesaplardan iyi paralar kazanmak istiyorsanız, aktif ve kalabalık bir takipçi kitlenizin olması gerekiyor.

Eğer Instagram takipçi sayınız yeterli değilse, bu kez etiketleri doğru kullanarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenizin takip ettiği ünlü kişilerin fotoğraflarına yada videolarına yorum yaparak dikkat çekebilir, takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.