Teknoloji Haberleri

İnternet neden yavaşladı?

İnternet neden yavaşladı?

Bugün gündüz saatlerinden itibaren olarak ise, Türkiye genelinde bir internet problemi devam ediyor. Problem, bütün internet sitelerine girişte yaşanmakta olan yavaşlık. (Google ve tüm servisler dahil.) Ancak, TİB karşımıza yeni bir girişimiyle daha çıktı ve internet servislerinde yaşanan yavaşlığın sebebini açıklaması yapıldı.

 

TİB, yaptığı açıklama kapsamında yer alan bilgilendirmede ise webcache.googleusercontent.com üzerinde erişim yasağı uygulandığını ifade etmiş olundu. Yapılan bu açıklama kapsamında, erişim yasağının 18.40 itibariyle de tüm ülke genelinde kaldırıldığı ifadeler arasında yer aldı.

Ancak bazı kullanıcılar bunun beraberinde ise, internet üzerinde erişim probleminin hala yaşandığına yönelik şikayetlerini dile getirmekteler.

Google servislerine yönelik ilk ambargoyu koyan ülke biz olmuyoruz üstelik. Geçtiğimiz günler içerisinde Portekiz, Google servislerine erişim yasağı koyarak; milyonlarca kişiyi mağdur etmişti.

Cache belleğe erişim yasağı koyunca internete ne olur?

İlgili servislere yönelik uygulanan tüm bu ambargolardan şüphesiz en çok işini internetten yapanlar ve gün içerisinde sürekli internete bağlı kalması gereken platformlar nasibini aldılar. Öyle ki, bir çok site dahilinde erişim problemi yaşanmış oldu Facebook, Twitter, Google, Youtube ve neredeyse tüm siteler; cache belleğe uygulanan erişim kısıtlaması nedeniyle ulaşılamaz oldu ve birçok şikayetler yığıldı birikti.

Yapılan açıklamalar kapsamında da TİB tarafına ve internet sağlayıcılarına binlerce destek talebi ve şikayet telefonunun ulaştırıldığı aktarılmış olundu. Şikayetler kapsamında, erişimdeki problemler, hiç görüntülenemeyen sayfalar ya da yavaş yüklenen sayfalar şeklinde kategorilendirilirken; bazı kullanıcıların sorunu kendilerinde arayıp modem ve bilgisayar ayarlarının bunun beraberinde ise bozulduğu yönünde bilgilendirmeleri de mevcut bulunmakta olduğu bilgisi yer aldı.

Halen Google servislerine ile ilgili olarak ve diğer internet sitelerine erişim problemi yaşayarak internet yavaşlaması ile karşı karşıya kalan ziyaretçilerimiz için bildirmek istiyoruz ki, modemlerinizin ayarıyla ve bilgisayarınız üzerinde bir değişiklik yapmayınız kesinlikle. Eğer bu sayfayı ve haberi görüntüleyebilmişseniz, problemin birazdan çözüleceğini ve aynı zamanda kendi kendine bu sorun düzelecektir.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar