• YARIM ALTIN
  7.901,00
  % 2,20
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8659
  % 0,29
 • € EURO
  35,2192
  % 0,36
 • £ POUND
  41,6518
  % 0,13
 • ¥ YUAN
  4,5300
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3708
  % 1,28
 • BITCOIN/TL
  2148894,688
  % -1,45
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Instagram’dan Para Kazanma

Instagram’dan Para Kazanma

İnstagram’dan Para Kazanma

Instagram’dan Para Kazanma Akıllı cep telefonlarımızın olmazsa olmaz uygulamalarından biri olan İnstagram size de para kazandırabilir.  İnstagram hesabınızdan ürün satarak (mağaza açarak), firmalarla satış ortaklığı yaparak ( komisyon alarak) ya da instagramınıza reklam alarak gelir elde edebilirsiniz. Ben kazanç elde etmek adına açılacak İnstagram hesaplarını küçük bir işletme açmaya benzetiyorum. Doğru pazarlama stratejileri kullanarak herhangi bir maliyet gideri kalemine katlanmadan açacağınız bir İnstagram hesabından para kazanmamanız için hiçbir sebep yoktur. İnstagramdan takipçi satarak para kazanma işi de yapabilirsiniz.

İnstagram ile para kazanma

İnstagram ile para kazanma

İnstagram’dan nasıl para kazanılır?

İnstagramdan para kazanmak istiyorsunuz ama elinizde satacak ürününüz yok. Bu durumda satış ortağı arayan işletmelerle kontak kurmanız yararınıza olacaktır. Satış ortağı olduğunuz firma ile yaptığınız anlaşmalar değişiklik gösterebilir. Neticede bu bir ticarettir. Bazısı ürünlerinin tümü için aynı oran üzerinden kar ortaklığı teklif ederken, bir diğeri ürün bazlı farklı kar oranları teklif edebilir. Burada ön plana çıkan şey satış ortağı olacağınız firma yada firmalarla sıkı bir pazarlık yapmanız gerekliliğidir. Ayrıca ödeme  ve ürün sorunu yaşatmayacak sağlam firmalarla çalışmaya özen göstermenizi öneriyoruz.Çünkü olumsuz müşteri geri dönüşleri kazancınızın azalmasına sebep olabilir.

İnstagram’dan Para Kazanma

İnstagramdan para kazanmanın bir diğer yolu yüksek takipçili hesaplarınıza reklam almak olabilir. Aklınıza gelebilecek her ürün için reklam alabilirsiniz. Bu konuda şu şekilde bir strateji geliştirebilirsiniz. Ağırlıkla kadın takipçilerin olduğu bir hesapta kıyafet, makyaj, çanta, kadın sağlık ürünleri, bebek giyimi, bebek sağlık ürünleri vb ürünlerin reklamı ilgi çekecektir. Size reklam verecek insanlar zaten bu detaylara sizden önce önem vereceklerdir çünkü bu alışverişte siz satıcı onlar müşteri konumunda olacaklardır. Takipçi sayısı yüksek İnstagram hesaplarından mekan tanıtımları yaparak da İnstagramdan para kazanabilirsiniz. Restaurant, bar, cafe gibi mekanları ve menülerinin fotoğraflarını, videolarını,  paylaşılarak da reklam geliri elde edebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere İnstagramdan para kazanmak oldukça kolaydır ama özen ve istikrar ister. Nasıl reel dünyada bir dükkanınız olduğunda 7/24 ilgi göstermeniz gerekiyorsa İnstagram hesabınızda aynı durumdadır. Bunu unutmazsanız başarısız olmanız imkansızlaşacaktır.

Yazımın başında ilk defa açılan İnstagram hesaplarını küçük işletmelere benzettiğimden söz etmiştim. Bu işin iyi tarafı her küçük işletmenin var olma sebebinin büyümek olmasıdır. Kısacası her işletmenin misyonu büyümekten geçer. Peki siz İnstagramdan kazandığınız para miktarını nasıl

arttıracaksınız. Her sosyal medya platformunda olduğu gibi İnstagram platformunda da en önemli sayı takipçi sayısıdır. Organik ve nitelikli takipçi sayınız ne kadar fazla olursa kasanızdaki para miktarı da o kadar artacaktır. İşte bu sebeple nitelikli takipçi çekmek adına reklam verebilir, hediyeli yarışmalar düzenleyebilir, bazı ürünlerinize iskontolar uygulayabilirsiniz.

İnstagramdan Para Kazanmak  İçin Püf Noktaları :

 • Takipçi sayısını arttırın, arttırın ve arttırın.
 • Takipçi profilinize uygun paylaşımlarda bulunun.
 • Resim ve video teknikleri konusunda uzmanlaşın bu olmazsa olmazdan biridir.
 • Satışlarınız sonrası feedbacklere önem verin. Unutmayın bunlar referanslarınız olacaktır.
YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.