• YARIM ALTIN
  6.286,00
  % 0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9537
  % 0,14
 • € EURO
  31,8076
  % 0,06
 • £ POUND
  36,7243
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,0626
  % 0,45
 • РУБ RUBLE
  0,3253
  % 0,00
 • BITCOIN/TL
  1106491,209
  % 3,20
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Instagram İle Para Kazanma Yöntemleri

Instagram İle Para Kazanma Yöntemleri

Instagram İle Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde özellikle akıllı telefonların hızla yaygılaşması ile sosyal medya bir çoğumuz için vazgeçilmez bir hal aldı. Tabi sosyal medyayı kullananlar kadar bu mecradan para kazanmak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Bu yazımızda en popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram üzerinden para kazanma yollarına değineceğiz.

Instagram ile para kazanmak oldukça popüler bir iş haline geldiği bu günlerde sizler de ek iş yaparak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. İnstagram ilk çıktığı yıllarda sadece görüntülü iletişime dayanan bir sosyal ağdı. Fakat büyüyerek ün kazandı. Teknolojinin ilerlemesiyle internetin sunduğu imkanlar o kadar arttı ki artık evden çalışarak para kazanmak çok kolay olmaya başladı.

Bu günlerde instagram ile para kazanmak artık hayal değil. Günümüzde pek çok firmalar takipçi sayısını göz önüne alarak ilan verme peşinde yarışmaya başladı. Öyle ki bu kullanıcıların bazıları ayda 30,000 TL gibi paralar kazanmaya başladı. Instagram’dan para kazanmak konusuna beraberce göz atalım.

Instagram ile para kazanmak için nereden başlamalıyım?

Eğer siz de zamanınızın büyük bir çoğunluğunu evde veya internet başında geçiriyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyun. Eğer internet üzerinden para kazanmak istiyorsanız sosyal medyayı iyi takip etmeniz gerekmektedir. Özelliklede instagram üzerine yoğunlaşmaya başlayın. Hesabınız yoksa açarak bu işe başlayabilirsiniz. Daha sonra biraz zaman ve sabır ile takipçi listenizi genişleterek büyütmeye bakın.

 1. İlginç görüntüler ve videolar yayınlayarak kişileri kendinize çekin. Burada dikkat etmeniz gereken püf noktalardan biride, çektiğiniz videoların 15 saniyelik görüntüsünü paylaşın.
 2. Üyelik davetlerinde kullanılmak üzere dikkat çekici kişisel bir imza – mesaj hazırlayın. Üye olmak isteyenlerin size katılmalarını sağlayacak güzel bir video hazırlayın ve tabi ki 15 saniyeyi geçmesin.
 3. Eğer bu videoyu izleyen kişilerden geri dönüş yapan olursa, bunları kullanıp kullanamayacaklarını sorun. İzin verirlerse bu isimlerinin olduğu bir güzel bir görsel hazırlayarak instagram’da paylaşın.
 4. Amerika Birleşik Devletlerinin saatine göre paylaşım yaparsanız, böylece uzak yerlere de ulaşmış olursunuz.

Intagram üzerinden kazanç elde etmek

Yukarıda anlattığımız teknikleri uygulayarak zamanla büyümeye devam edersiniz ve takipçileriniz’de bir o kadar artar. Burada dikkat etmeniz gereken takipçilerin çok reklam diye bağıranları sevmedigidir. Zamanla takipçileriniz size reklam vermeye başlar. İlk zamanlarda zor olsa da zamanla 5-10 bin lira arasında para kazanmak mümkün olabilir. Durum böyle olunca size reklam veren firmalar’la anlaşarak proje başı çalışmalar yapabilirsiniz.

Instagram’da danışmanlık hizmeti

Bu arada firmalardan en çok marka tanıtım ve reklamı teklifleri alabilirsiniz. Bu firmaların size marka ve yönetim danışmalık teklifi de verebileceğini unutmayın. Firmalar sizinle iletişime geçtiklerinde nasıl bir proje yapmaları gerektiği konusunda destek istiyorlar. Her zaman kendinize özgün fotoğraflar çekin zamanla takipçileriniz büyüyecektir.

Çeşitli ürünler satarak para kazanın

 1. Özellikle bayan takipçilere hitap ediyorsanız kozmetik, takı veya doğal ürünler gibi şeyler satmayı düşünebilirsiniz. Şimdi size İnstagram üzerinden ürün pazarlamanın bazı taktikleri.
 2. Ürünlerinizin tanıtıcı resim ve videolarını çekerek kısa bir tanıtım yapın. Bu ürünleri tamamen göstermeyin. Bu durum insanlarda merak uyandıracaktır. Dikkat çekici ürün hashtagları ( # ) ürün etiketlerini kullanmaya özen gösterin.
 3. Kısa videolar çekerek ilgi uyandırın.
 4. Geri dönüşler olunca en iyi müşteri videolarından oluşan bir bölüm hazırlayarak bunu yayınlayın.

Affiliate ürünler satarak para kazanmak

En çok yapılan tekniklerden biride bu yöntemdir. Affiliate satış ortaklığı programıdır. Pazarlamacı olarak Instagram’ı kullanarak satış yapma yöntemidir. Bunu yaparak iyi satışlar elde edebilirsiniz. Doğrudan affiliate linkleri paylaşın. İnsanlarda dikkat çekici 15 saniyelik tanıtım videoları hazırlayın. Affiliate linklerini kullanarak alışveriş yapanlarsa bonuslar vereceğinizi söyleyin. İnsanlara cazip gelecek görseller ve videolar hazırlamayı unutmayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.