Dünyadan

İngiltere tüketici kredisi büyümesi 18 ayın en düşük seviyesine indi

İngiltere tüketici kredisi büyümesi 18 ayın en düşük seviyesine indi

İngiltere tüketici kredisi büyümesi 18 ayın en düşük seviyesine indi. İngiltere Merkez Bankası, hane halkı gelirleri sıkışırken pervasız kredi verme konusundaki endişeleri ortadan kaldıracak.

 

İngiltere’de tüketici borçları patlaması, kredi kartlarındaki kredilerin büyümesinden sonra hafifledi ve krediler 18 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bank of England teminatsız tüketici kredisi aşağısı, Ekim ayında yıllık bazda% 9.6 yıl arttı söyledi. Eylül ayında% 9,8 hane gelirleri ne zaman bankalar bir anda pervasızca kredi edildi korkular yatıştırıcı, baskı altına girdiğini gelen durgun ödeme büyüme ve yüksek enflasyon.

İngilizler, 205 milyar sterlinden fazla artan tüketici borcuna £ 1.5 milyar ekledi.

İngiltere Merkez Bankası müdür yardımcısı Sir Jon Cunliffe, İngiliz hanehalklarının genel olarak “borç yükü altındaki bir sıkıntı” yaşadığını düşünmüyordu, ancak hızlı tüketici kredisi büyüme oranları izlenmeye ihtiyaç duydu.

Merkez bankası yetkilileri, ortalama% 2.2’lik maaş artışları ve ortalama% 3 oranında artan fiyatlarla tüketici borç balonundan uzak durmaları için sokakta olan bankaları uyarıyorlar.

Orta ve düşük gelirli ailelerin gelirlerini tamamlamak için krediye yönelmelerinden endişe eden yoksulluk karşıtı yardım kuruluşları, sorunun daha da kötüleşmesi için refah kesintilerini sorumlu tuttu.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar