Kripto Para Haberleri

İngiltere Merkez Bankası Kripto Para Aklama Önlemi

İngiltere Merkez Bankası Kripto Para Aklama Önlemi

İngiltere Merkez Bankası Kripto Para Aklama Önlemi alıyor. İngiltere Merkez Bankası Başkanı kurumun yasa dışı mali faaliyetlerde kriptokurrencies kullanımı ile mücadele çabalarını hızlandırdığını söyledi.

İngiltere Merkez Bankası Kripto Para Aklama Önlemi alıyor

Cuma günü Edinburgh İskoç ekonomi Konferansında bir konuşma sırasında yer alan haberde ise, Mark Carney, İngiltere Bankası Valisi, daha sıkı düzenlemeler para aklama ve terörizm finansmanı gibi mali suçları cryptocurrencies yasa dışı kullanımını engellemek için Merkez Bankasının önlem almasını istiyor.

Ayrıca, Merkez Bankası Başkanı bu cryptocurrencies şu anda mevcut finansal sistem için önemli bir risk unsurudur inanmadığını söyledi. Ancak, bitcoin genişleyen perakende kabulü ve geleneksel kurumlar sistemlerine iyileştirmeler arkasında gecikme gibi riskler büyüyebilir.

Diğer yorumlarda, Carney cryptocurrency para türü olarak “başarısız” olduğuna inandığını belirtti. “En iyi, sadece bazı insanlar için ve sınırlı ölçüde, ve hatta sadece kullanıcıların geleneksel para birimleri ile paralel olarak,” diye hareket eder dedi.

Merkez Bankası Başkanı, kriptokurrencies tarafından sağlanan yeniliğe karşı olmadığını ve düzenlemenin sektöre ve tüketicilere fayda sağlayacağını belirtti.

Onların çekirdek teknolojisi zaten bir etkisi var. Kripto-varlıkları düzenleyici çadır içine getirerek potansiyel daha iyi halka hizmet için yenilikleri katalize olabilir.

Yorumlar kriptocurrency yatırım risklerine ilişkin ülkenin en iyi finansal düzenleyici bir uyarı kısa bir süre sonra gelir.

Aralık ayında bildirildiği gibi, Andrew Bailey, bitcoin gibi kriptofrurency varlıkları İngiltere’de düzenlenmiş değildir ve bu nedenle, herhangi bir yatırım kaybı korumalı olmayabilir yerli yatırımcılar uyardı.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar