Kripto Para Haberleri

İnceleme: Bitcoin Kullanıcılarının Sadece Yüzde 1.76’sı Kadın

İnceleme: Bitcoin Kullanıcılarının Sadece Yüzde 1.76’sı Kadın

 

Coin Dance’in istatistiklerine göre yapılan incelemede ise Bitcoin camiasının sadece ise %1.76’sı kadın kullanıcılardan oluşmakta aynı zamanda kadın kullanıcı sayısıyla erkek kullanıcı sayısının arasındaki uçurum kapanacak türden olmadığı gözlendi

 

Kaiko’nun Proje Müdürü Marion Deneuville konuyla ilgili olarak şunları belirtti ve açıklamaları şöyle:

“Paris merkezli Bitcoin startup’ında proje müdürü olarak çalışan bir kadınım. Coin.dance’in sağladığı istatistikler Paris’teki Bitcoin toplantısına katılan kadın ve erkeklerin oranıyla örtüşüyor. Bitcoin, teknolojiyi sorunsuzca kullanan kişilerin ilgisini çekiyor; bu yüzden kadın-erkek sayısının dengede olduğu bir oran sunamıyor.”

Coin.dance’in sağladığı veriyi ve analizi daha önceki istatistiklerle karşılaştığımızda yapılan incelemede ise daha çarpıcı sonuçlara ulaşmaktayız. Örnek verecek olursak eğer geçen yıl Richard Branson’ın özel adasında düzenlediği büyük Bitcoin zirvesinde yer alan 37 katılımcının yalnızca bir tanesi kadındı. 2013’te yapılan bir araştırma ise erkek Bitcoin kullanıcılarının oranı % 96’yı gösteriyordu ve ilginç bir durum oluşmuş oldu.

% 1.76’lık yüzdelik oranın şaşırtıcı olmadığını ima eden Deneuville konuşmasına şöyle devam etmiş oldu ve devamı ise  şöyle:

“Bitcoin’i anlayabilmek için kriptolama gibi çalıştığınız işle ilgisi olmadığı veya teknoloji tutkunu olmadığınız sürece ilginizi çekmeyecek birtakım yazılım kavramlarını bilmek gerekiyor. Şu anki teknolojik sektörde de kadın sayısından çok daha fazla erkeğe rastlıyoruz. Bunun doğal sonucu olarak bu tür kavramlarla kadınlar daha az karşılaşıyor.” diye sözlerine eklemiş oldu.

 

 

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar