Dünyadan

IMF’den Brexit uyarısı

IMF’den Brexit uyarısı

IMF’den Brexit uyarısı. Uluslararası Para Fonu olarak bilinen ve (IMF) Sözcüsü Gerry Rice, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasının (Brexit) uzun süreli belirsizliğe, finansal dalgalanmalara ve düşük büyümeye sebep olabileceğini söyledi.

Brexit Uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice düzenlediği basın toplantısında İngiltere’de gelecek hafta beraberinde ise yapılacak referandumun, ülkenin AB’den çıkmasıyla sonuçlanması halinde olabilecekleri değerlendirmiş oldu
IMF’nin İngiliz halkının tercihine saygı duyduğunu ve “alarm zili” çalmak gibi bir amacı olmadığının altını çizen Rice, “AB’den çıkılmasına yönelik bir oylama sonucu, uzun vadeli yüksek belirsizlik dönemine, finansal piyasaların dalgalanmasına ve AB ile İngiltere yeni ilişkilerini müzakere ederken, daha düşük ekonomik büyümeye yol açabilir” diye konuşmada bulundu.
Rice, olası ekonomik sonuçları değerlendirmenin bunun beraberinde ise IMF’nin görevleri arasında yer aldığını belirtti, bunun siyasetle karıştırılmaması gerektiğini sözlerine eklemiş oldu.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar