Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Huawei, Mate 20 Pro’nun Yeşil Ekran Sorununa Optus Çözümü

Huawei, Mate 20 Pro‘nun Yeşil Ekran Sorununa Optus Çözümü Huawei Mate 20 Pro’nun lanse edilmesinden itibaren ekranında belirmeye başlayan yeşil lekelerin çözümü için Avustralya merkezli operatör şirketi Optus, Huawei ile ortak çalışmaya başladı.

Huawei, Mate 20 Pro Yeşil Ekran sorununa bir çözüm daha gelirken ancak kullanıcılar büyük sorunlar yaşamaya devam ediyor. 16 Ekim 2018’de Huawei’nin Londra’da düzenlediği lansman ile tanıtılan Huawei Mate 20 Pro, lanse edildiğinden beri yeşil ekran sorunu çekiyor. Kullanıcıların belirttiğine yer alan incelemede göre ekran, cihaz kullanılmaya başlandıktan bir süre sonra yavaş yavaş yeşile dönmeye başlıyor. Günbegün daha da yeşillenen ekran, en sonunda artık görülemeyecek hale getirmekte.

Huawei Mate 20 Yeşil Ekran Çözümü

Huawei Mate 20 Pro Yeşil Ekran Sorunu
Huawei Mate 20 Pro Yeşil Ekran Sorunu

Bunun beraberinde yetkililer daha önce bu konuyla ilgli sorun yaşayan kullanıcıların, bir sebep belirtmeksizin yeni bir cihaz talep edebileceğini açıklamasında bulunmuşlar idi. Huawei’nin üst düzey yöneticilerinden gelen bir gayri resmi açıklamada yer alan, bazı ülkelerde telefonların sebep küçük bir kısmının yeşile döndüğününün araştırıldığı haberi yer aldı. Avustralya merkezli operatör şirketi Optus da sorunun varlığını doğruladı ve test edilmiş olan bütün Mate 20 Pro’ların, yeşil rengini birbirinden farklı tonlarda sergilediğini belirtmiş oldu.

Optus, kendisinden satın alınan Huawei Mate 20 Pro’lar için kullanıcıların para iadesi veya yeni bir cihaz talebi haklarına sahip olduklarını belirtmiş oldu. Bilgiler hala Huawei’den herhangi bir açıklama gelmediği için herhangi bir şey şuan daha net değil. Sorun çok büyük ihtimalle yer alan araştırmada ise LG’nin ürettiği ekrandan kaynaklanmakta zirâ bugüne kadar üretilen bütün hatalı ekranlar arasında LG, %91’lik bir paya sahip.

Huawei, Mate 20 Pro Yeşil Ekran Sorunu

Huawei, Mate 20 Pro Yeşil Ekran Sorunu

Huawei, Mate 20 Pro Yeşil Ekran Sorunu

Huawei, Mate 20 Pro Yeşil Ekran Sorunu Çözümü İncelemesi

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar