Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Huawei ARK OS işletim sisteminden görüntüler

Huawei ARK OS işletim sisteminden görüntüler sistemin görüntüleri, huawei işletim sistemi ne olacak? Hızlı mı olacak? Hangi işletim sistemini kullanacak?

Huawei ARK OS işletim sistemi

Huawei ARK OS işletim sistemi görüntü
Huawei ARK OS işletim sistemi görüntü

Huawei’in Amerikan şirketlerinin yaptırım kararlarına karşı B planını devreye koyup kendi geliştirdiği işletim sistemi için çalışmalara hız verdiğini görülmekte. İlk etapta Çin’de resmi makamlarca onaylanan işletim sistem sisteminin global adı Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yapılan başvuruya göre yapılan incelemede ise Huawei ARK OS olarak isimlendirilmiş olundu.

Huawei ARK OS işletim sistemi resim
Huawei ARK OS işletim sistemi resim

Huawei ARK OS cephesinden ilk görüntüler geldi
Almanya’daki bir başka marka tescil sürecinde bu defa sürpriz bir gelişme yaşanmış oldu. Huawei işletim sisteminin ismini bir kez daha onaylatırken, bu sürecin gerisinde bazı ekran görüntüleri kaldı. Böylece ARK OS’un nasıl görüneceği konusunda biraz olsun fikir edinmiş olduk.

Huawei ARK OS işletim sistemi
Huawei ARK OS işletim sistemi

İlk gelen görüntüler ARK OS’un EMUI arayüzü ile büyük oranda benzediğini gösteriyor. Ancak ufak dokunuşlar da yok değil. Fark ettiyseniz arayüz öğelerinin şekillerinde bazı küçük değişiklikler göze çarpmakta. Art arda gelen tescil süreçlerinin sonrasında ise önümüzdeki günlerde arayüze ati daha fazla görüntünün hatta ilk ön inceleme videolarının geleceğini düşünüyoruz.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar