Ekonomi Haberleri

HSBC’den Türkiye için karar zamanı

 

HSBC’den Türkiye için karar zamanı

İngiltere’nin en büyük bankası olan HSBC‘nin Türkiye’deki birimine ilişkin tekrardan yapılanma planını 22 Şubat tarihinde açıklaması beklentiler arasında yer almakta.
Konuya yakın bir kaynağın vermiş olduğu bilgiye göre HSBC daha önce satmayı planladığını açıklamış olduğu Türkiye biriminin geleceğine ilişkin tekrardan ise yapılanma planını 22 Şubat’ta yıllık bilanço toplantısında açıklama yapacak.
Kaynağın açıklamasında yer alan ise, “Karar devam etme formatında da olabilir, birkaç sene elde tutup tekrar satışa çıkarmak şeklinde de olabilir. Görünen, mevcut tekliflerden memnun olunmadığı yönünde yer alırken. Geçtiğimiz sene HSBC tarafından 10 stratejik eylem planı açıklanmıştı. Her yıl düzenli olarak eylem planları güncelleniyor. Söz konusu 10 stratejik plandan birisi; Brezilya ve Türkiye birimlerini satmak yönündeydi. Brezilya biriminin satışı gerçekleştirildi. Şimdi de Türkiye için güncelleme verilecek.Türkiye’de en son verilen güncellemede bu işin biraz daha uzun süreceği belirtilmişti” ifadeleri kullanıldığı gözlendi.

 

 

Erdoğan’dan açıklama: Sabrımız zorlanıyor

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar