Kripto Para Haberleri

Hindistan’da Kripto Paralar için zorunlu gelir vergisi

Hindistan’da Kripto Paralar için zorunlu gelir vergisi

Hindistan’da Kripto Paralar için zorunlu gelir vergisi Hindistan Gelir Vergisi Dairesi, ülke genelindeki yaklaşık olarak ise 100 bin kripto para yatırımcısına gelir vergisi ödeme zorunluluğu getirmiş oldu.
Hindistan Hükümeti artık kripto paralara yatırım yapanlara zorunlu gelir vergisi kanunu kapsamında çeşitli operasyonlar düzenledi. Bu müdahale ile beraberinde Hindistan Hükümeti ciddi araştırmalar yaparak birçok kişinin kripto paralarına el koydu.

Hindistan’da Kripto Paralara Gelir Vergisi

Hindistan’ın başkenti Delhi’de gerçekleşen Hindistan Ticaret ve Sanayi Odalar Birliği (ASSOCHAM) etkinliğinde konuşmada bulunan Hindistan Doğrudan Vergiler Merkezi Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Sushil Chanda, konuyla ilgili, “Kripto para birimlerine yatırım yapan, fakat gelir beyanında bulunmayan ve elde edilen kazanç üzerinden vergi ödemeyen kişilere, kripto para birimlerinin vergilendirilebilir olması nedeniyle vergi ödeme zorunluluğu getiriyoruz” diye açıklamalarda bulundu.

Chanda ayrıca hükümetin ülke genelinde gerçekleşen vergi kaçıranları ve vergi kaçakçılığı için ciddi mücadeleler yapan, “Ülke genelinde binlerce kişinin gerçekleştirdiği yatırımların hiçbir netliği olmadığını ve bu yatırımları açıkça beyan etmediklerini öğrendik. Bu sebeple ülke genelindeki Gelir Vergisi Otoriteleri, kripto para yatırımları için gelir vergisi zorunluluğu getiriyor” diye açıklamada bulundu.

Bu açıklamaların ardından şüphesiz ki Kripto para fiyatlarını doğrudan etkileme yapacak.

KRİPTO PARA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar