Kripto Para Haberleri

Hindistan Merkez Bankasından Bitcoin Yasağına dair bilgi

Bu bölüm, Jannah Extinsions Eklentisini gerektiren bazı kısa kodları içerir. Tema Menüsünden> Eklentileri Yükle'den yükleyin.

Hindistan Merkez Bankasından Bitcoin Yasağına dair bilgi

Hindistan’ta yasağa dair ipucu geldi. Hindistan’ın merkez bankası olan Hindistan Rezerv Bankası olarak bilinen (RBI), dijital paraların ülke genelinde bir ödeme metodu olarak kullanılmasını yasaklayabileceklerini daha önceden açıklaması gelmişti. Dijital paralara pek ılımlı yaklaşmayan merkez bankası, blockchain teknolojisine ise destek vermekteler.

6 Kasım 2017’de Hindistan’ın Mumbai kentinde gerçekleşen konferansta RBI’nın yönetici müdürü, Ganesh Kumar, Bitcoin ve Ethereum gibi dijital paraların ülke genelinde kullanılmasının yasal olmayacağına dair olarak bir ipucu verildi işte o ipucu:

 

[button color=”” size=”” type=”square_outlined” target=”” link=””] “Şu anda Bitcoin’i hiçbir ödemede veya anlaşmada kullanmayı düşünmüyoruz. Kripto paraların altında yatan teknoloji (blockchain) ise devam edebilir.”[/button]

Merkez bankası ve Hindistan Devlet Bankası (SBI), kripto paralara pek ılımlı yaklaşmasa da dijital paraların altında yatan blockchain teknolojisinde büyük gelecek görüyorlar. Konferansta yaptığı yorumlarda ise yer alan haberde Kumar, blockchain teknolojisinin finans sektöründe büyük bir potansiyele sahip olduğu belirtildi.

 

BİTCOİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar