Yaşam
Neler Oluyor?

Her 5 Kişiden 3’ü: Obez

Her 5 Kişiden 3’ü: Obez

Türkiye’de yapılan araştırma sonucunda ise Her 5 Kişiden 3’ü: Obez olarak görüldü. Türkiye’de artık ciddi bir hastalık boyutu haline gelen obezlik aslında birçok nedeni bulunuyor.

Obezlik neden giderek yaygınlaşıyor?

Bunun en büyük nedenlerinden biriside Gıda terörünün giderek artması yer alıyor. Yediğimiz kırmızı et, beyaz etler vb türevlerdeki olan yiyeceklere aslında binlerce kimyasal işlemler uygulanıyor. Bununda farkında olmadan yiyoruz. Az yesek bile insanlarda ciddi manada şişkinlik yapmakla beraber ciddi rahatsızlıklara yol açıyor. En basitinden kırmızı et alırken bile özellikle hazır kıymalara yüzlerce işlem yapılıyor. Renginin daha kırmızı olması, ağır gelmesi içine bilmediğimiz birçok işlemler yapılıyor. Hatta yediğimiz etin türünün ne olduğunu bile bazen bilmiyoruz.

Aldığımız yeri geliyor sebzelerden bile tat alamıyoruz. Türkiye’de giderek yaygınlaşan ve ciddi bir hale dönüşen Gıda Terörü büyüdü. Yeri geliyor içtiğimiz sudan bile şüpheleniyoruz.

Yapılan araştırmalarda ise Obezlik giderek büyüyor ve ciddi rahatsızlıkları beraberinde getiriyor. Tansiyon, kolestrol, kalp rahatsızlıkları ve daha fazlasını genç yaşlarda görmeniz mümkün.

Sağlıklı nasıl beslenmeliyiz peki?

Aslında büyükşehirlerde bunlar biraz zor olsa da yinede sağlıklı beslenebiliriz. Haftada 3-4 gün koşu ve kardiyo çalışmaları yapabilirsiniz. Hazır gıda ve kimsayal işlem görmüş yiyeceklerden uzak durmalısınız. Kola, hazır meyve suları, meyveli sodaları bunlara ağzınızı dahi sürmeyin.

Her 5 Kişiden 3'ü: Obez

Her 5 Kişiden 3'ü: Obez

Her 5 Kişiden 3'ü: Obez

Her 5 Kişiden 3'ü: Obez Türkiye'de yapılan araştırma sonucunda ise Her 5 Kişiden 3'ü: Obez olarak görüldü. Türkiye'de artık ciddi bir hastalık boyutu haline gelen obezlik aslında birçok nedeni bulunuyor. 

User Rating: 2.85 ( 2 votes)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar