Ekonomi Haberleri
Neler Oluyor?

Gram Altın Tarihi Zirvede

Gram Altından Tarihi Zirve

Gram Altın Tarihi Zirvede Son zamanlarda dolar kurundan bulduğu destekle yükseliş eğiliminde hareket etmekte altının gram fiyatı 265,1 lira ile rekorunu rekor kattı. Altının gram fiyatı yatırımcısına yıl başından bu yana ise yüzde 58,1 getiri sağlamış oldu. Son zamanlarda dolar kurundan bulduğu destekle yükseliş eğiliminde hareket eden altının gram fiyatı 265,1 lira ile rekor kırmış oldu.

Altında Rekora Gidiyor

Altının gram fiyatı bu hafta, altının ons fiyatındaki değer kayıplarına karşın dolar kurundaki yükselişlerden bulduğu destekle alış ağırlıklı bir seyir izledi. Haftaya 198,2 lira seviyesinden başlayan gram altın, bu süreçte yükseliş eğilimini sürdürerek, 10 Ağustos Cuma günü 265,1 lira ile tüm zamanların en yüksek rakamını görmüş oldu.

Bu haftayı 251 lira seviyesinden tamamlayan altının gram fiyatı yatırımcısına bu hafta yüzde olarak 26,6, yıl başından bu yana ise yüzde olarak 58,1 getiri sağlamış oldu. Aynı dönemde altının ons fiyatı ise yaklaşık yüzde 0,14 değer kaybına uğradı. Değer kaybını üst üste 5 haftaya taşıyan altının ons fiyatı, haftayı 1.2011,8 dolardan tamamlamış oldu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar