Google’a 1 milyar euro ceza

0
591
google

’a 1 milyar euro ceza

Google’a 1 milyar euro ceza geliyor. Avrupa Komisyonu internet devi olarak bilinen Google’a 1 milyar euroluk rekor düzeyde bir ceza yolda…

 

 

Google‘a dev ceza mı geliyor? Avrupa Komisyonunun şirkete arama motoru pazarındaki hakim konumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle beraberinde 1 milyar euroyu aşan para cezası vereceği belirtilmekte.
Konuyla ilgili iki kişiyi kaynak göstermekte olan Financial Times, şirketin Avrupa’daki faaliyetlerinin rekabete aykırılığı üzerine kesilecek üç cezadan ilkinin Avrupa Komisyonu tarafından önümüzdeki haftalarda açıklanacağını yazmış oldu. Söz konusu cezanın Intel’in 2009’da rekabete aykırı davranış gerekçesiyle aldığı 1,1 milyar euroluk cezayı geçebileceğine de haberde yer verilmiş olundu.
Geçtiğimiz temmuzda yer alan haberde ise, Avrupa Komisyonu, arama motoru hakkındaki kararında, “Hakim konumunu, kendine ait alışveriş hizmetini arama sonucu sayfalarında sistematik olarak öne çıkartarak kötüye kullandı” ibaresine yer vererek bunun beraberinde ise Google ve çatı şirketi Alphabet Inc’e bulgulara cevap vermesi için 10 hafta süre tanımış oldu.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry

Facebook

Yorum

Finanspara Bültene kayıt olun!

Finanspara Bültenine kayıt olun piyasadan önce siz haberdar olun...

Başarılı bir şekilde bültene kayıt oldunuz :)

Hadi bir sorun oluştu :(

Bu yazıya önce siz yorum yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin