Teknoloji Haberleri

Google Reader Nasıl Yedeklenir?

Google Reader Nasıl Yedeklenir?

Google Reader Nasıl Yedeklenir? Dünyaca ünlü en çok yaygın olan yazılım şirketi dünya devi Google’ın dünyaya sunduğu birçok hizmetinden biri olan Google Reader hizmeti oldukça sevilen ve kullanılan bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor. Bir RSS okuyucu hizmeti olan Google Reader basit dizaynı ve oldukça kolay olan kullanımı ile birçok farklı içeriği açarak okumanızı sağlayan bir yazılım. Kullanımı için bir Google hesabının gerekli olduğu Google Reader’a üye olabilir ve birçok içeriği okuma fırsatı bulabilirsiniz. Üye olarak kullanılan kullanışlı bir yazılım olan Google Reader ile takip etmek ve okumak istediğiniz birçok içeriği okuyabilir, içerik yayınlayan siteleri takip ederek birçok yayına anında ulaşıp toplu ve güncel olarak ulaşabilirsiniz.

Google Reader Nasıl Kullanılır?

Açtığınız Google hesabına girdiğinizde hiçbir aboneniz olmadığından boş bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Solda karşınıza çıkan kategorilerde isteğiniz yayını veya siteyi takip ederek birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Paylaşım yapılan siteleri takip ettiğinizde o siteleri belli bir kategori sıralaması yaparak düzene koyabilirsiniz. Bunu yaparak okumak istediğiniz kategoriye rahatça girerek okuyabilir ve herhangi bir karışıklığa mahal vermeden içeriklere anında ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz bir içeriği beğenmek için ise o içeriğin bulunduğu siteye girmeniz ve beğenmeniz gerekiyor. Bu sayede o içeriğe her zaman ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda içerikleri paylaşma ve Google Plus üzerinde içerikleri +1 leme imkanınız da bulunuyor.

Google Reader’ı Yedeklemek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Google Reader’a giriş yaptığınızda ana menünün sağında bulunan çark simgesine girerek ayarlara tıklıyorsunuz. Ardından ayarlar menüsünde İçe Aktar / Dışa Aktar seçeneğine tıklıyorsunuz. Tıkladığınız menüde karşınıza dışa aktarım seçeneği altında “Download your data through Takeout” ile Google Reader ile bilgilerinizi kopyalayabilir ve içeriklere tekrar ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.

Google Reader Nasıl Yedeklenir?

Google Reader Nasıl Yedeklenir? Dünyaca ünlü en çok yaygın olan yazılım şirketi dünya devi Google'ın dünyaya sunduğu birçok hizmetinden biri olan Google Reader hizmeti oldukça sevilen ve kullanılan bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar