• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2081212,545
  % -1,76
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Google Maps İçin Güncelleme

Google Maps İçin Güncelleme

Google Maps İçin Güncelleme Geldi

Google Maps İçin Güncelleme, üçüncü parti uygulamalarla gerçek zamanlı konum artık paylaşım yapabileceksiniz.
Dünya çapında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olarak bilinen Google Maps, her geçen gün yeni bir özellikle ile karşımıza çıkıyor ve geliştirmelerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını gösteren bir güncelleme alan uygulama bu defa ise gerçek zamanlı konum paylaşımı noktasında önemli bir aşama kaydetmiş oldu.

Google Maps İçin Güncelleme

Google Maps İçin Güncelleme

Google Maps her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Google Maps üzerinde bir süredir kullanımda olan gerçek zamanlı konum paylaşımı için çok iyi çalıştığını ve hatta hatasız olduğunu söylememiz mümkün değildi. Ancak yeni gelen güncelleme ile işler değişecek gibi görünmekte.

iOS tarafında da artık kullanılabilir olarak görünün gerçek zamanlı konum ve rota paylaşımı, belirlediğiniz süre kadar veya varmak istediğiniz noktaya ulaştığınızda kendiliğinden sonlandırılıyor. Sıra gelelim en güzel özelliklerinden birisine Facebook Messenger, Line ve WhatsApp gibi üçüncü parti uygulamalarla da paylaşabiliyor olabilmeniz muhtesem 🙂

Bu özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler ise son derece basit. Rota oluşturulduktan sonra “˄” butonuna ve sonrasında “Gezi seyrine paylaş” butonuna tıklamanız gerekiyor. Birden fazla kişi içinde kullanabileceğiniz bu özellikle oluşturduğunuz toplantı veya etkinlik için kimin ne zaman geleceğini kolaylıkla öğrenmiş olacaksınız.

Sürüş, yürüyüş ve bisiklet modu için kullanıma sunulan özelliğin en kısa zaman sürecinde ise Türkiye’de de hizmete açılacak.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.