Kripto Para Haberleri

Google Crypto’yla İlgili Reklamları Haziran 2018’de Yasaklıyor

Google Crypto’yla İlgili Reklamları Haziran 2018’de Yasaklıyor

Google Crypto’yla İlgili Reklamları Haziran 2018’de Yasaklıyor. Google , Finansal Hizmetler politikasına yönelik yakın tarihli bir güncellemeye göre, Haziran 2018’de tüm türlerin kripto-parayla ilgili reklamlarını yasaklama kararı aldı.

Bir kripto reklam yasağı haberi, Google Adwords kullanan kripto reklam verenlerinin, Adwords destek sayfalarındaki yayınlara göre, reklamlarının görüntülenme sayısında büyük bir düşüş olduğunu fark ettikten birkaç gün sonra gerçekleşecek. Ancak, Google Adwords o zamanlar, Finansal Hizmetler düzenlemelerinde, kripto para birimi veya İlk Para Teklifi (ICO) ile ilgili reklamları engelleyecek herhangi bir değişikliği reddetmişti.

Google’ın yeni güncellenmiş finansal ürünler politikası kapsamında, “kripto para birimleri ve ilgili içerikler (başlangıç ​​parası teklifleri, kripto para birimi değişimleri, kripto paralı cüzdanlar ve kripto karşılığı ticaret tavsiyeleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) hiçbir reklam kabul edilmeyecek artık.

Bu hareket, Google’ın tüm reklam ürünlerini etkiler. Bu, şirketlerin arama motoru devinin kendi sitelerinde ve ağındaki üçüncü taraf sitelerinde kriptoyla ilgili reklamlar sunamayacağı anlamına gelmektedir.

Google’ın Sürdürülebilir Reklamlar Direktörü Scott Spencer, bugün 14 Mart’ta CNBC’ye şunları söyledi:

Geleceğin kripto paralarla nereye gideceğini bilecek bir kristal topumuz yok, ancak tüketici zararı için yeterince tüketici zararı veya potansiyeli gördük, bunun aşırı dikkatle yaklaşmak istediğimiz bir alan olduğunu gördük.

Facebook, “aldatıcı tanıtım pratikleri” olasılığını öne sürerek, bu yılın Ocak ayında kriptoyla ilgili reklamları zaten yasaklamıştı .

Cryptocurrency reklamlarının, Çin’in kripto değişimleri ve ICO’ların yasakları arasında Çin sosyal medya sitelerinde kaybolduğu bildiriliyor.

KRİPTO PARA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar