Teknoloji Haberleri

Google Android’de açık bulana ödül

Google Android’de açık bulana ödül

 

Google Android’de açık bulana ödül veriyor. Google’ın yeni başlattığı uygulama ile birlikte açıklarını kapatmayı düşünüyor.

 

Teknoloji devi olarak bilinen Google, Android platformundaki açıkları bulmak için artık ödül dağıtıyor. Google Play Security Reward Program’ı ile popüler olarak bilinen Android uygulamalarındaki problemleri bulan araştırmacılara para ödülü verilmiş olacak. Daha önce Chrome, Chrome OS ve diğer tüm ürünler için başlatılan bu proje kapsamında bugüne kadar binlerce dolar ödül dağıtıldı.
Google son olarak uygulamalardaki açıkları bulmak için de son çare olarak bu yola başvurdu. Söz konusu proje kapsamında 3’üncü parti Android uygulamalarındaki açıkları bulan kişilere en fazla 1000 dolar olacak şekilde ödeme yapılmış olacak.
Geçtiğimiz aylarda ise bunun beraberinde Android uygulama marketi Google Play Store’da yer alan 4 binden fazla uygulamanın gizlice ses kaydı yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu konudan çok rahatsız olan Google böyle bir çözüme gitme kararı aldı. Bizce geç alınmış bir karar malesef. Bununla beraber ise Google Anroid’te gelişmeler yapabilecek mi veya tüm açıklarını giderebilecek mi?


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar