Teknoloji Haberleri

Golemler Nasıl Transfer Edilir?

Golemler Nasıl Transfer Edilir?

Golemler Nasıl Transfer Edilir? İnternet üzerinde sık sık rastladığımız Kripto paraların, yatırım araçlarından biri de Golem’dir. Diğer bir ifadeyle kişisel bilgisayarların işletim gücünün kiralanmasıyla yapılan ortak çalışmada kullanılan para birimidir. Golem, boş RAM, boş HDD gibi bilgisayarınızın kaynaklarını kullanarak dijital para kazandırmak için oluşturulmuş bir tabandır.

Esas olarak da RAM üzerine odaklanan bu sistemin görevlerinden bahsedersek; bir istek göndererek başlatılan görevlerle hemen gerekli hesaplamalar başlatılır ve işleyiş planı oluşturulur. Ücretler ise kullandığı modele göre değişerek belirlenir.

Golem Transferi Nasıl Yapılır?

Golem transferi yapmak istediğinizde ise, sözleşme bilgisini okumanız gerekmektedir. Bu bölümden sözleşme kaydı işleviyle, aktarma fonksiyonunu seçiyorsunuz ve daha sonra aktarmak istediğiniz miktarı giriyorsunuz. Şu hususa dikkat etmelisiniz ki, değerleri ondalık basamaklı sayılarla girmeniz gerekiyor. Örneğin; 1230000000000000000, 1230000000000000000 / 1e18 = 1.23 GNT gibi. Bu kayıttan sonra ise göndermek istediğiniz adresi girmeniz gerekiyor. Yürüt seçeneğine tıklayıp daha sonra da işleminizi onaylamanız gerekmektedir.

GNT olarak kısaltılmış Golem sistemi, merkez belirtmeden en üst düzeyde bilgisayar oluşturmayı amaçlayan bir sistem olarak kurulmuştur. Bu yüzden özellikle de bilimsel çalışmalarda, kurumsal yahut özel şirketlerde kullanılan bilgisayarların bilgi işleme kapasiteleri kısıtlıdır. Kapasite arttırıldığında, sistem hızında problemler ortaya çıkar. Bu sebeplerden dolayı bu sistemde veriler parça parça ve hızlı bir şekilde gönderilir. Bu sayede verim artar ve daha çok tercih edilir.

Tüm bu kullanıcılar için belli miktarda ödeme yapmaları istenir. Tercih edenler kendi imkanları dahilinde fiyatları seçer. Yani kısaca Golem sistemini, bilgisayarlarda kullanılmayan boş kısımların, başkalarına kiralanması olarak da özetlenebilir. Hem yatırımdır hem de bilgisayarınızın kiraya verilmesidir.

Golem Yazılımının Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle Golem paylaşım sistemine girmeye karar vermiş olan kullanıcıların, bu yazılımı bilgisayarlarına kurmaları gerekmektedir. Bitcoin ile de alınabilen Golemcoinler, çeşitli borsalarda satılmaktadır. Bunun için cüzdana bir miktar para yüklemeniz ve Golem cüzdanına geçmeniz gerekmektedir.

Golem, dünya çapında herkesin dahil olabileceği, açık kaynaklı ve herhangi bir merkeze sahip olmaması nedeniyle dev bilgisayardır. Kullanıcıların bir aradaki makinaların birleşiminden faydalandığı ortak paylaşım sistemidir.

Golemler Nasıl Transfer Edilir?

Golemler Nasıl Transfer Edilir? İnternet üzerinde sık sık rastladığımız Kripto paraların, yatırım araçlarından biri de Golem’dir. Diğer bir ifadeyle kişisel bilgisayarların işletim gücünün kiralanmasıyla yapılan ortak çalışmada kullanılan para birimidir.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Reşat Gürsöz

Para piyasası araştırmacısı ve Ekonomist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar