Teknoloji Haberleri

Gmail reklamlarını engelleme

Gmail reklamlarını engelleme

Gmail reklamlarını engelleme Gmail reklamlarını engelleme ile ilgili duyuruda bulundu. Google, elektronik posta adreslerinde çıkan reklamlar amacıyla bundan sonra bireylerin maillerini taramayacağını duyurusu yapıldı.

Gmail reklamları nasıl engellenir?

Teknoloji devi olarak bilinen Google, elektronik posta hizmeti Gmail içerisinde reklam yayınlama stratejisinde farklılığa gidiyor.
Google’ın Bulut Birimi’nden (Cloud Unit) oluşturulan bildirimde mail adreslerinde tanıtımların gözükmeye devam edeceği fakat bunun amacıyla Google’In bireylerin maillerini taramayacağı ifade edildi. Buna göre tanıtımlar, bireyin maillerinin taranmasıyla değil artık Google’da ve Youtube’da yaptığı aramalara göre çıkacak.
E-posta esaslı reklamcılık stratejisine geçtiğinde eleştirilere maruz kalan Google, ücretli Gmail hesaplarında reklam göstermiyor. Google Cloud Başkan Yardımcısı Diane Greene’in açıkladığı bilgilere göre reklamsız e-postalar amacıyla şirkete ödeme yapan şirket adedi 3 milyondan fazla olduğu gözlendi.

Gmail reklamlarını engelleme

Gmail reklamlarını engelleme ile ilgili duyuruda bulundu. Google, elektronik posta adreslerinde çıkan reklamlar amacıyla bundan sonra bireylerin maillerini taramayacağını duyurusu yapıldı.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar