Teknoloji Haberleri

Github, 2017 En Popüler Programlama Dilleri

Github, 2017 En Popüler Programlama Dilleri

Github, 2017 En Popüler Programlama Dilleri 2017 yılının sonuna adım adım yaklaşılmakta. Bu demek oluyor ki artık elimizi attığımız yerden bir rapor, istatistik ve infografik karşımıza çıkmış olacak. Furyanın başını henüz yıl ortasını devirdiğimizde yazılımcıların kutsal bilgi kaynağı Stack Overflow yapmıştı. Bugün de her sene olduğu gibi elinde eteğindekileri istatistiğe döken Github, 2017 yılının en popüler programlama dillerini açıkladı.

Github da geliştiriciler için en azından Stack Overflow kadar önemli bir yapı olarak biliniyor. Bu rapor verilerinin bilhassa yeni başlayıp hangi programlama dillerine ağırlık vermek istediğini bilmeyen kullanıcılar tarafından incelenmesi faydalı olabilir. Zira bu tip raporlar yazılım teknolojisi rüzgarının yelkenleri ne tarafa döndürdüğü hakkında detaylı ipuçları sunmakta. İşte 2017 yılının en popüler 15 yazılım dilini sizler için sıralalıyoruz;

15- Objective-C

14- Scala

13- Swift

12- Shell

11- TypeScript

10- C

9- Go

8- C#

7- CSS

6- C++

5- PHP

4- Ruby

3- Java

2- Python

1- JavaScript

Github, 2017 En Popüler Programlama Dilleri

Github, 2017 En Popüler Programlama Dilleri 2017 yılının sonuna adım adım yaklaşılmakta. Bu demek oluyor ki artık elimizi attığımız yerden bir rapor, istatistik ve infografik karşımıza çıkmış olacak.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar