Dünyadan

Fitch’ten 4 ülkenin kredi notu için açıklama

Fitch’ten 4 ülkenin kredi notu için açıklama. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olarak bilinen Fitch Ratings, Almanya, Litvanya, Slovenya ve Kolombiya’ya ilişkin kredi notu ve görünümleri ile ilgili açıklamasında bulundu.

 

Fitch Ratings’ten yapılan yazılı açıklamada yer alan haberde ise, Almanya’nın yerli ve yabancı para cinsinden kredi notunun derecesini “AAA” seviyesinde korunduğu, görünümünün “durağan” olduğu bildirisinde bulundu.
Açıklamada ise yer alan bilgide, Almanya’nın cari fazlasının GSYİH’ye rakamının ise 2015’te yüzdesel oranda 8,3’ten 2016’da yüzde 8,5’e çıktığı, geçen yıl yüzde 1,9 büyüyen ülke ekonomisinin bu sene yüzde 1,8, gelecek yıl da yüzde 1,7 büyümesinin öngörüldüğü belirtilmiş olundu.

 
LİTVANYA
Fitch Ratings, Litvanya’nın yerli ve yabancı para cinsinden kredi notunun “A-” rakamında korunduğunu, görünümünün “durağan” olduğunu duyurusu yapıldı.
Litvanya ile ilgili açıklamada, ülkenin, Avrupa Birliği (AB) üyesi olması ve avro bölgesinde bulunması sebebiyle, mali finansmanının istikrarlı ve kurumlarının güçlü olduğu ifade edildi.

 
SLOVENYA
Fitch Ratings, Slovenya’nın yerli ve yabancı para cinsinden kredi notunun “A-” seviyesinde korunduğunu, görünümünün “durağan” olduğunu açıklaması yapıldı.
Açıklamada, gelecek yıl yapılacak genel seçimlerin ülkenin mali durumu üzerinde risk oluşturabileceği uyarısında bulunuldu.

 
KOLOMBİYA
Fitch Ratings, Kolombiya’nın yerli ve yabancı para cinsinden kredi notunun derecesi “BBB” seviye olarak korunduğunu, görünümünün ise “negatif”ten “durağan”a revize ettiğini aktarmış olundu.

 

 

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar