Nedir?
Neler Oluyor?

Findeks Takipçi Nedir ve Findeks Takipçiye Başvuru

Findeks Takipçi Nedir ve Findeks Takipçiye Başvuru

Findeks Takipçi Nedir ve Findeks Takipçiye Başvuru Findeks takipçi nedir? Ne işe yarar? Fiyatları ne kadar? Hangi paketlerde neler bulunuyor? Takipçiye göre başvuru nelerdir? Son dönemlerde kredi kartı dolandırıcılıkları, kişilerin banka hesaplarına izinsiz erişimler ve bakiye sıfırlama gibi durumların sıklıkla ortaya çıktığı görülmektedir. KKB ise bu duruma karşın başlatmış olduğu Findeks takipçi uygulamasıyla, tüketicilerin artık daha korunaklı ve daha güvende olmalarını sağlamaktadır.

KBB’ye bağlı olarak hizmet veren Findeks, geliştirmiş olduğu bu yeni sistem sayesinde kredi kartı bilgileri veya banka hesabı bilgileri ele geçirilmiş olan kişileri uyarmaktadır. Gerek kredi kartı kullanıcılarının hatalarından dolayı gerekse dolandırıcıların geliştirmiş oldukları yeni yöntemlerden ötürü, böyle bir sistemin ihtiyaç haline geldiğini gören Findeks, bu sistem sayesinde dolandırıcılık olaylarının büyük bir çoğunlukta önüne geçmek istemektedir. Peki, Findeks takipçi tam olarak nedir ve ne işe yaramaktadır?

Findeks Takipçi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Findeks Takipçi Ne İşe Yarar?
Findeks Takipçi Ne İşe Yarar?

KKB tarafından sunulan özel bir hizmet olan Findeks takipçi, belirli konularda tüketicilerin korunaklı olmasını sağlayan bir hizmettir. Konuların tamamıyla tüketiciler tarafından belirlenmesi söz konusuyken, geliştirilen bu sistem sayesinde sanal ortam sürekli olarak taranmaktadır. Yapılan taramalar neticesinde ise tüketicinin belirlemiş olduğu konularda herhangi bir paylaşımın gerçekleşip gerçekleşmediği tespit edilmektedir.

Eğer tüketicinin banka hesabını, kredi kartı bilgilerini ve diğer özel bilgilerini içeren paylaşımlar sistem tarafından tespit edilirse, anında kullanıcıya uyarı mesajı gitmektedir. Bu sayede konu hakkında bilinçlenen kullanıcı, çok kısa bir süre içerisinde olası kötü durumların önüne geçebilmektedir.

Findeks takipçi sisteminin genel mantığı bu şekilde çalışmaktadır ve dolandırıcılık olaylarına çok ciddi bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Konuyu örnekle açıklayacak olursak; Findeks kullanıcısı, sisteme belirtmiş olduğu herhangi bir kişisel bilgisinin, herhangi bir platformda paylaşılıp paylaşılmadığını öğrenmek istiyor veya durumdan haberdar olmak istiyorsa, sistem sanal ortam üzerindeki platformları sürekli olarak tarayarak, paylaşım sonrasında anında uyarı vermektedir. Tüketici ise bu sayede çok kısa bir süre içerisinde duruma müdahale edebilmekte ve oluşabilecek sorunları ortadan kaldırabilmektedir. Peki, Findeks takipçi sistemine başvuru işlemleri nasıl yapılmaktadır?

Findeks Takipçi Başvurusu

Findeks’in söz konusu takipçi hizmeti için başvuru işlemleri için öncelikle bir Findeks hesabınızın olması gerekmektedir. Findeks hesabı açabilmek adına Findek üzerinden kayıt ol seçeneğine tıklayarak, gereken alanları doğru bir şekilde doldurmalısınız. Cep telefonu ve mail doğrulamalarıyla da hesabınızı hem güvende tutabilir hem de onaylı bir hesap haline getirebilirsiniz.

Hesap oluşturma işleminin ardından, Findeks’in anasayfası üzerinde yer alan “Ürünler” bölümünden, “Takipçi ve kullanmaya başlayın” seçeneğine tıklamanızın ardından, ödeme işlemlerinizin gerçekleşmesi ve taranmasını istediğiniz bilgilerin sisteme tanımlanması sonrasında, sistemden faydalanma süreciniz başlayacaktır.

Findeks Takipçi Ücretleri

Findeks Takipçi Ücretleri
Findeks Takipçi Ücretleri

Findeks politikaları gereği, bireysel kullanıcılar ile kurumsal kullanıcılar arasında tüm hizmetlerde fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Findeks takipçi hizmeti için de durumun aynı şekilde işlediğini söylemek doğru olacaktır. Normal ücretlendirmeler üzerinden fiyat söylemek gerekirse;

Findeks standart bir takipçi hizmeti için 4,84 TL + KDV talep etmektedir. Gold takipçi hizmetinin 7,59 TL + KDV ve Premium takipçi hizmetinin ise 11,92 TL + KDV şeklinde fiyatlandırıldığı görülmektedir. Bu fiyatların ise aylık olarak sunulduğunu ve bu hizmetin her ay yenilendiğini de unutmamak gerekmektedir.

Findeks Takipçi Paketinin İçeriği

Findeks takipçi paketinin içerisinde sadece sandığınız gibi takipçi hizmeti verilmemektedir. Findeks’in vermiş olduğu hizmetlerden birkaçının paketler içerisinde yer aldığını söylemek mümkündür.

Standart Findeks Takipçi Paketi

  • Findeks Takipçi Hizmeti
  • Findeks Uyarı Hizmeti
  • Findeks İzleme Hizmeti
  • Findeks Şahsi Notlu Risk Raporu

Gold Findeks Takipçi Paketi

Standart pakete ek olarak;

  • Risk Raporu
  • Kredi Notu

Premium Findeks Takipçi Paketi

Gold pakete ek olarak;

  • Findeks Kredi Notu Danışmanım
  • Findeks Risk Raporu Danışmanım
Findeks Takipçi Nedir ve Findeks Takipçiye Başvuru

Findeks Takipçi Nedir ve Findeks Takipçiye Başvuru Son dönemlerde kredi kartı dolandırıcılıkları, kişilerin banka hesaplarına izinsiz erişimler ve bakiye sıfırlama gibi durumların sıklıkla ortaya çıktığı görülmektedir.

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Erkan Akdağ

Finanspara Piyasa Araştırmacısı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar