Dünyadan

Fed’in Başkanlarından açıklama

Fed’in başkanların detaylı bir açıklama geldi. Günler kala Fed toplantısına ilişkin olarak başkanları açıklama da bulundu. Kritik Fed toplantısına bir aydan kısa bir süre kala Fed başkanlarından açıklamalar gelmeye devam ediyor. New York Fed Başkanı William Dudley, Fed’in yakın zamanda ekonomide faiz artırımı için yeterli iyileşme görmesini beklediğini söyledi. Ancak Dudley, Fed’in ne zaman faiz artıracağı konusunda spesifik bir tarih vermedi. Dudley, “Faizi ne zaman artırıcağımızı size söyleyemem, çünkü bu verilere bağlı. FOMC toplantısına kadar 1 ayımız var. Karar vermeden önce verilerin nasıl geliştiğine bakacağız” diye açıklamalarda bulundu.

Ancak Dudley, Fed’in ne zaman faiz yükseleceği konusunda spesifik bir tarih vermedi. Dudley ise şunları ekledi, “Faizi ne zaman artırıcağımızı size söyleyemem, çünkü bu verilere bağlı. FOMC toplantısına kadar 1 ayımız var. Karar vermeden önce verilerin nasıl geliştiğine bakacağız” diye konuşmasına ekledi. Dudley konuşmasında ise ABD ekonomisinin cari rotasında büyümeye devam etmesini beklediğini açıklık getirir iken, ticaret sektörünün ABD’nin büyümesi için bir engel olmaya devam edeceğini öngördüğünü de söyledi.

San Francisco Fed Başkanı John Williams ise, ABD ekonomisine ilişkin verilerin hayal kırıklığı yaratmaması halinde, Fed’in Aralık ayında yapılacak olan FOMC tolantısında faiz yükseltilmesi için güçlü bir zemin gördüğünü belirtti.

[poll id=”9″]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar