Para piyasası
Neler Oluyor?

Fed kararı sonrası dolar düştü

Fed kararı sonrası dolar düştü. ABD Merkez Bankası Fed’in faiz kararı doların sert bir şekilde düşüş göstermesine sebep oldu. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeleri de etkileyen faiz kararı sonrasında ise 5.50 seviyesinde bulunan dolar kararın açıklanmasının sonrasında 5.40’a kadar düşüş gösterdi. 21 Mart Perşembe günü (bugün) dolar 5,42’den, Euro ise 6.21 liradan işlem görüyor.

Dolar ve euro ne kadar oldu sorusu ile beraberinde Fed’in faiz kararı sonrası internette en çok aranan sorularından birisi olarak görüldü. ABD Merkez Bankası Fed’in politika faiz oranını değiştirmeme kararı aldı. Faiz oranının sabit tutulması kararının oy birliğiyle alındığı belirtilen açıklamada, daha önce bu yıl içerisinde iki faiz artışı öngören bankanın bu yıl için faiz artışı beklentisinin olmadığının altı çizildi. Açıklamada yer alan haberde ise, Fed’in 2020 yılında ise bir faiz artırımı öngördüğü kaydedildi. Böylelikle Fed’in 2021 yılına kadar bir faiz artırımı öngörüsü sonrası dolar çakıldı.

DOLAR VE EURO NE KADAR? – 21 MART GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

21 Mart Perşembe günü dolar/TL 5.42 seviyesinden işlem görüyor. Euro ise TL karşısında birkaç gündür devam ettirmiş olduğu 6,20 rakam aralığını koruyor. Brexit sebebiyle İngiliz sterlini ise 7.30 seviyesinden 7.17’ye kadar gerileme gösterdi.

Dolar Yorumları için tıklayınız


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar