Sponsor

Döviz Yorumları: Dolar Yorumları – Euro Yorumları

Döviz Yorumları: Dolar Yorumları – Euro Yorumları ve Analizleri

Döviz Yorumları Euro ve Dolar yorumları daha fazlası Finanspara’da bulabilirsiniz. Anlık olarak bu sayfa her gün güncellenilmektedir. Tarih sıralaması başlığı ile Döviz yorumları ve Euro yorumları ve daha fazlasına erişebileceksiniz. 

Dolar yorumları, Euro yorumları, Döviz yorumları ve daha fazlası bu sayfamızda paylaşılmaktadır.
 Altın ve Döviz Fiyatları ile güncel olarak anlık Finanspara üzerinden ulaşabilirsiniz.

Döviz Yorumları: Dolar Yorum- Euro Yorum ve Analizleri
Döviz Yorumları: Dolar Yorum- Euro Yorum ve Analizleri güncellenmektedir.

22.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar TL Paritesi USD TRY Yorumu

Kısa vadeli yön bulmakta zorlanan kur takip ettiğimiz 5,33 seviyesinin etrafında dalgalanmakta. Gelişmekte Olan ülke para birimlerinde ise sınırlı da olsa geri çekilmeler gözlenmekte. Risk iştahındaki toparlanmanın yanı sıra Fed’in güvercinleşmesi GOÜ para birimlerini desteklemişti. Bu hafta Avrupa Merkez Bankası toplantısından da güvercin açıklamalar yapılması beklense de, GÜO para birimleri kısmi geri çekilme eğiliminde.

21.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar Kuru USD TRY Yorumu

Hafta başı itibariyle ABD ile ilişkilere yönelik haber akışı CDS primlerinde düşüşe yol açtı. 5 yıllık CDS primi 333 baz puanda ve geçen haftaya göre 39 baz puan geriledi. Diğer yandan merkez bankasının sıkı duruşunu koruması etkisiyle öönce gerileyem 10 yıllık faiz 18 Ocak seansını 16.06% seviyesinde kapattı. Bu hafta küresel piyasalarda risk alma iştahı ve Dolar Endeksi (DXY) içeride TL fiyatlama üzerinde etkil olacak. Mevcut koşullarda 5,30 seviyesi altında Aralık 2018’ın düşük seviyesi 5,20 piyasa için hedef olabilir. Teknik açıdan 50 günlük üssel ortalama 5,4050 seviyesi altındaki fiyatlamalar TL pozitiif olmayı sürdürüyor.
Destek: 5,3500/5,3287/5,2600/5,2100
Direnç: 5,4080/5,4690/5,5093/5,5420

18.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar TL Yorumu

TCMB’nin faiz değişimine gitmemesi ve bir sonraki toplantı için de indirim mesajı vermemesinin de desteğiyle USD/TRY kuru Önceki gün 5,3260’a kadar gerilerken TL dün en çok değer kazanan gelişen ülke parası olmuştu, TL tarafında gelişen ülkelere oranla siyasi ve jeopolitik belirsizlik yüksek. Özellikle Suriye meselesinde ABD ile bir yandan uzlaşıp bir yandan ters düşmek piyasalarda temkinli duruşa neden oluyor. Şimdilik bu kanatta negatif bir haberin olmaması ile TL haftayı oldukça iyi geçiriyor. USD/TRY kuru Çarşamba günü 5,37 desteği altını test ederken dün ise tekrar 5,38’e yükseldi.

17.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar TL Paritesi USD TRY Yorumu

Dün beklendiği gibi politika faizinde değişikliğe gitmeyen TCMB, enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar sıkı duruşun da korunacağı mesajını verdi. Kararın teknik sonuçları dışında para politikasında kredibilite artışı yarattığını söylemek mümkün. Nitekim dün faizin uzun tarafı ve kurda %2’nin üzerinde düşüş gözlemlerken, Borsa İstanbul’da banka hisselerinde ralli yaşandı. TL bu sabah güne hafif baskı altında başlasa da, dünkü merkez bankası kararının fiyatlanmaya devam edebileceğini düşünüyoruz.

16.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar TL Paritesi USD TRY Yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yaptığı haberi ve ABD Başkanı Donald Trump’ın sözlü ifadelerinde daha yumuşak bir ton takınması sonrasında Türk lirası dün gün içerisinde görece güçlü bir seyir izleyerek önceki gün yaşadığı kayıplarını telafi etti. Dolar endeksinde akşam saatlerinde görülen düşüşte kurdaki gerilemede etkili oldu. Almanya büyümesinin 2018 yılında %2,2’den %1,5’e gerilemesinin ardından euro değer kaybederken, dolar endeksi 96 seviyesi üzerine kadar yükseldi. Ancak dolar endeks, Brexit taslağının İngiltere Parlamentosu’nda reddedilmesi ile birlikte sterlinde görülen yükseliş nedeniyle kazançlarını geri vererek akşam saatlerinde yeniden 96 seviyesi altına indi. Bununla birlikte USDTRY paritesi dün gün içerisinde 5,43 – 5,46 seviyeleri arasında hareket etti. Bu sabah saatleri itibariyle ise kurun 5,45 seviyesi civarında hareket ettiğini görüyoruz. Dolar endeksi bu sabah saatleri itibarıyla 96 seviyesi altındaki seyrini sürdürüyor.

14.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar Kuru USD TRY Yorumu

Bu sabah işlemler 5,50’nin üzerinde yer alıyor.
Yurt içinde ise Çavuşoğlu’nun hafta sonu Pompeo ile yaptığı telefon görüşmesinden gelen ılımlı açıklamalar sonrasında yer alan incelemde ise Trump’ın sosyal medya üzerinden “Eğer Türkiye kürtleri vurursa Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz” açıklaması ile bu sabah USD/TL’de 5,50’nin üzerinde gerçekleşmekte.

10.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

USD TRY Yorumu

Yatay Seyretti / 5.5900 Önemli Direnç / Günlük Değişim % -0.07

FOMC 18-19 Aralık 2018 tarihli toplantısına ait tutanaklar yayımlanmış oldu. Tutanaklarda, “Pek çok üye ek faiz artışlarında sabırlı olunması gerektiğini düşünüyor” vurgusu yapıldı.Bu açıklama ile 2019 yılında FED’in faiz artışında yavaşlamaya gideceğini düşüncesi yükselmiş oldu.

09.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar TL Paritesi USD TRY Yorumu

Dolar yeniden yükselişe geçecek mi? Haftaya zayıf bir görüntüyle başlayan TL dün ile beraber negatif ayrışarak günü %1,8 oranında değer kaybıyla tamamlamış oldu. Gelişmekte Olan Ülke (GOÜ) para birimlerinin de kar satışlarıyla karşılaştığı günde kur 5,5175 seviyesine kadar yükseliş kaydederken, kapanış 5,4885 seviyesinden gerçekleşti. Bu sabaha baktığımızda ABD – Çin arasında yapılan ticaret görüşmelerinde iyimser beklentilerle birlikte risk pozitif ortam devam ediyor. GOÜ para birimleri ise hafif de olsa tekrar alıcılı.

08.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar Kuru USD TRY Yorumu

Dolar endeksinin 95,192 seviyesine kadar gerilemesine rağmen Dolar/TL kuru yeni haftaya alıcılı olarak başladı. Kurun 5.40 üzerinde tutunması durumunda 5.4685 ve 5.55 dirençleri ön planda olabilir. Diğer yandan 5.40 aşağısında yaşanabilecek geri çekilmelerde ise 5.33 ve 5.2580 desteklerine kadar geri çekilme olabilir.

07.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar Kuru USD TRY Yorumu

Bu sabah işlemler 5,34 civarında…

Geçen hafta artan volatilite sonrasında TCMB’nin VİOP’ta yeniden satış tarafında yer almaya başladığını görüyoruz. 31 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında toplamda 182.627 kontrat Şubat vadeli USD/TL’de satış yapan TCMB’nin ortalama maliyeti de 5,56 olarak gerçekleşti. Beklentilerin üzerinde gelen ABD istihdam verileri sonrasında Powell’ın açıklamaları sonrasında gelişen ülke kurlarındaki yükselişin de etkisiyle USD/TL haftayı 5,3322’den kapattı. Bu sabah pozitif risk iştahının devamında işlemler 5,34’e yakın seviyelerden geçmekte.

03.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar Kuru USD TL Yorumu

Dolar Kuru Neden Nasıl Yükseldi?

Dolar gece saatlerinde yine rekora doğru gidiyordu. Hisse senetleri endekslerinde yılın ilk işlem günü bir önceki yıldan devralınan olumsuz resmin devamı şeklinde gerçekleşmiş oldu. Global büyümeye yönelik kaygıların Pazartesi günü açıklanmaya başlayan ve dün devam eden Çin PMI verileri ile artış göstermesi, gün içerisinde açıklanan Almanya, Euro Bölgesi ve ABD PMI verileri durumun netleşmesine imkan tanırken, seans içi oynaklıklar da tüm hızı ile korundu. Majör endekslerin tamamına yakınında son 30 günlük işlem hacimleri ortalamalarından %20’ye yakın düşüş görülürken, yatırımcılar riskli pozisyonlardan çıkış yapma isteklerini korumuş oldular.

02.01.2019 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar TL Paritesi USD TRY Yorumu

ABD’de hükümetin kapalı olmasının yaratmış olduğu belirsizliğin yanı sıra, ABD Başkanı Trump’ın Fed’e yönelik eleştirilerini devam ettirmesi ve petrol fiyatlarındaki düşüşün beraberinde ABD şirket karlılıkları üzerinde baskı yaratması gibi faktörler dolar endeksinin satış baskılarına maruz kalmasına sebep oluyor.

27.12.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar TL USD TRY Yorumu

Önemli Dirençlerin Altında / 5.2100 Önemli Destek / Günlük Değişim % -0,30

ABD Hazine tahvil faizleri, ABD endeks vadeli kontratlarındaki düşüşün küresel hisse senedi satış dalgasının sürebileceğini işaret etmesinin ardından bu haftaki düşüşünü sürdürdü. Küresel hisse senetlerindeki düşüş ile birlikte artan güvenli liman alımları ABD tahvillerini desteklemeye devam etti.

25.12.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar Kuru USD TRY Yorumu

Küresel piyasalarda azalan risk iştahı ile birlikte bu sabah TL’de bir miktar değer kaybı olarak görülmekte. Bununla birlikte 50 dolara kadar gerileyen brent petrol fiyatlarının TL’de satışları sınırlayacağını tahminler arasında yer alıyor. USD/TL’de bu sabah dolar endeksindeki zayıf seyre karşılık azalan risk iştahında 5,35’in test edildiğini görüyoruz. TL’de değer kaybının devam etmemesi için 55,35 yukarı kırılmamalı. 5,35 üzerinde 5,38-5,40 seviyeleri tekrar görülebilir. TL’de değerlenme için ise aşağıda 5,28’in altına inilmeli. Avrupa ve ABD piyasaları kapalı olduğundan bugün paritede spreadler yüksek olarak görüldü.

Son Fiyat : 5,3124
Destekler : 5,2800-5,2600-5,2500
Dirençler : 5,3100-5,3200-5,3300

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar