Döviz Yorumları: Dolar Yorumları – Euro Yorumları ve Analizleri

Reklam

Döviz Yorumları: Dolar Yorumları – Euro Yorumları ve Analizleri

Döviz Yorumları Euro ve Dolar yorumları daha fazlası Finanspara’da bulabilirsiniz. Anlık olarak bu sayfa her gün güncellenilmektedir. Tarih sıralaması başlığı ile Döviz yorumları ve Euro yorumları ve daha fazlasına erişebileceksiniz. 

Dolar yorumları, Euro yorumları, Döviz yorumları ve daha fazlası bu sayfamızda paylaşılmaktadır.
 Altın ve Döviz Fiyatları ile güncel olarak anlık Finanspara üzerinden ulaşabilirsiniz.

Döviz Yorumları: Dolar Yorum- Euro Yorum ve Analizleri
Döviz Yorumları: Dolar Yorum- Euro Yorum ve Analizleri güncellenmektedir.

15.11.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar Kuru USD TL Yorumu

Dolar/TL 5,45’e düştü

Dolarda düşüş devam ediyor. Dolardaki yükselişe karşın yurt içi ihalelerin olumlu etkisi ile direnç gösteren TL, dün de pozitif seyrini korumakta. USD/TRY kuru Hafta başında 5,53’ten 5,47’ye gerileme gösterdi. Dün ise gün başında 5,50’ye yükselmesinin sonrasında ise son dakikalarda yönünü aşağı çevirdi ve 5,45 seviyesine gerileme gösterdi. Hazine, önceki günkü ihalede 1,1 milyar lira borçlandı ve son iki günlük ihalelerde toplam 3,2 milyar lira borçlanmıştı. İhalelere gelen talebin yüksek olması ve hazinenin düşük borçlanması TL’ye olumlu yansıyor. TL, dün ruble ve randla beraber dolar karşısında değer kazanan para birimleri arasında yer alıyor.

14.11.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Şeker Yatırım – Dolar Kuru USD TRY Yorumu

Dolar kuru ve yorumları Dolar endeksinin son bir buçuk yılın zirve seviyelerine artış göstermesine rağmen Dolar/TL kurunda yukarı yönlü ataklar kısmen sınırlı kalmakta olduğu gözlendi. Dün 5.52 üzerini test eden kur bu bölgede tutunamadı ve yeni güne 5.4738 noktasından başladı. 5.47 üzerindeki fiyatlamalarda kurda 5.52’den sonra 5.57 direnci gündeme gelebilir. Olası aşağı yönlü fiyatlamalarda 5.47 desteğinin kırılması durumunda ise 5.4270 seviyesi test dilebilir.

13.11.2018 tarihli Dolar Kuru Yorumları ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar Kuru USD TRY Yorumu

İşlemler bu sabah 5,47 seviyelerinden geçmekte…
Halk Bankası’na yönelik haber akışı ile beraberinde İran’a yaptırımlar konusunda Türkiye’ye muafiyet sağlandığına yönelik haberlerle geçen haftanın ilk günlerinde yer alan incelemede ise 5,30’u test eden kurda tepki hareketi ile dolar endeksindeki artışın etkisiyle işlemler 5,45’in üzerinde gerçekleşmeye devam etmekte.

Haftalık bazda 5,30-5,55 bandı takip edilmekte. 5,55’i yukarı kırmadığı takdirde TL’de değerlenmenin devamında 5,55-5,30 bandındaki hareketin devam edeceğini tahminler arasında. 55,45 üzerinde 5,50-5,55 bandı, 5,45’in altında ise 5,40-5,35 bandı test edilmeye devam edilebilir. Ancak bunun beraberinde 5,30’lu seviyeler TL açısından önemli direnç olmaya devam ediyor. Yukarıda TL’de değer kaybının hızlanmaması için 5,55’in altında kalmaya devam edilmeli

12.11.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Eda Karadağ, Araştırma Uzmanı – Dolar Kuru USD TRY Paritesi Yorumu

USD TL için bugün cari işlemler takip edilebilir

USD TL kuru 5.50 direncinin altında fiyatlanıyor. Kur yeni haftaya sakin başladı ancak olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var. Dolar endeksinin, 97 puanın üzerinde olmasıyla beraberinde, GOP’ları rahatsız ediyor. Bu durum, USD TL kurunun da geri çekilmesini zorlaştırmaya devam edebilir. Bugün için Türkiye’den cari işlemler dengesini takip edeceğiz. Veri TL üzerinde sınırlı bir hareket yaratabilir.

USD/TRY Teknik Analiz: USDTL kuru için 22 günlük ortalamasına denk gelen 5.55 seviyesi direnç olarak izleniyor. Kurun bu direncin üzerinde ısrarcı olması ile beraberinde yukarı yönde hareketini tetikleyebilir. Buna karşın, kurun rahatlayabilmesi açısından 5.30 seviyesinin altında kapanışların görülmesinde fayda var.

08.11.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Dolar Yükselişe Geçti mi? Kurda Dibi Gördük mü? TL’ye yönelik risk, faiz ve oynaklık göstergeleri düşüş eğilimini korumaya devam ediyor. Bu bağlamda kurun düşük oynaklıkla birlikte stabil bir şekilde seyir izlemesini ve TL’de güçlenmenin devam ederek aşağı yönlü trendin korunması beklentiler arasında.

07.11.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Finanspara- Dolar Kuru USD TRY Yorumu

USDTRY… Kur 5.30 seviyesinden artışa geçti… ABD’nin İran’a yönelik ticaret ile ilgili uyguladığı yaptırımlardan sonrasında ise Türkiye’yi muaf tutması ile 5.30 seviyesine kadar gerileme kaydeden kur dün sakin gündeme rağmen düzeltme yaparak artışa geçti. USDTRY fiyatlamalarında enflasyon seyriyle ilgili beklentileri etkileyebilecek değişkenlerin etkili olması beklenebilir.

05.11.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar Yorumları

Anadolu Yatırım – Dolar Kuru USD TRY Yorumu

Bu sabah işlemler 5,44’e yakın seviyelerden geçmekte…

Güncel dolar yorumları ve analizleri Bazı sektörlere getirilen teşvikler sonrasında mali disiplinden taviz verildiğine yönelik kaygılarla beraberinde yer alan incelemede ise 5,65’i test eden kurda, İran’a ambargo konusunda Türkiye’ye muafiyet tanınacağına yönelik yükselen kanaatle 5,4146’ya kadar düşüş yaşandı, kapanış ise 5,4310’den gerçekleşti. Bu sabah işlemler 5,44 civarından geçmekte. Halk Bankası’na yönelik haber akışı ile İran’a yaptırımlar konusunda Türkiye’ye muafiyet sağlanmasına yönelik haberlerle beraberinde TL’de pozitif ayrışma bu sabah da sürerken bugün açıklanmış olacak Ekim ayı enflasyonu bu pozitif ayrışmanın devamı için önemli olacak.

01.11.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Analizleri

Deniz Yatırım – Dolar TL Paritesi USD TRY Yorumu

Bugün yurt içerisinde açıklanacak olan Ekim ayı PMI verilerini Ağustos-Eylül çalkantısının sonrasında ise ekonomik aktivitedeki seyrin ne yönde gerçekleştiğini anlamak açısından yakından takip edeceğiz. Yurt dışı fiyatlamalarda ise BOE faiz kararı ve kamuoyu ile paylaşılacak olan makro projeksiyonlar ve ABD PMI verileri global fiyatlamalara yön vermiş olacak.

31.10.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel Dolar TL Yorumları

Alan Yatırım – Dolar Kuru USD TRY Yorumu

USDTRY… Kur 5.50 seviyesinin altını görürken… Doların genel olarak diğer para birimlerine karşı değer kazancının devam etmesine rağmen bunun beraberinde özellikle Türk Tahvil piyasasına yabancı ilgisi devam ediyor. Düşük büyümeye bağlı talep enflasyonunda düşüş beklentisi ile yüksek faiz ortamı TL varlıklara pozitif yansıyor. Genel olarak “Hisse sat, tahvil al” stratejisinin piyasalarda devam ettiği gözlemlenebilir. Kurda bu hafta açıklanacak olan Amerikan istihdam verileri ve önümüzdeki hafta yurt içinde açıklanacak Türkiye Ekim ayı enflasyon oranı verilerinin önemli olduğu söylenebilir.

30.10.2018 Dolar Yorumları ve Güncel Dolar Analizleri

Dolar güne son 3 ayın dibinde olarak giriş yaptı. Dün ise 5.60 kurundan işlem görürken bugün piyasa açılmasıyla beraber 3 ayın en dibinde olarak piyasaya giriş yaptı.

Reklam
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar