Dünyadan

Fed başkan adayı Taylor reform çağrısı

Fed başkan adayı Taylor reform çağrısı

Fed başkan adayı Taylor reform çağrısı yaptı. Fed başkan adayları listesindeki finalistlerden olarak bilinen Taylor, daha hızlı bir ekonomik büyümenin reformlar ile gerçekleşeceğini yönünde açıklama yaptı.

 

ABD Başkanı olarak görev yapan Donald Trump’ın Fed başkanı adaylar listesinin finalistlerinden olan Stanford Üniversitesi ekonomisti John Taylor, Perşembe günü yaptığı açıklamalarda, ABD’de daha hızlı bir ekonomik büyümenin, politika yapıcılarının yatırım ve işe alımları teşvik edici reformlara odaklanmasıyla gerçekleşeceğini savundu.

Taylor, Wisconsin Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada yer alan haberde ise, “Ben olsam, teşviklerin, vergi oranlarının önem taşıdığı temel ilkelere dönerim ve bunları uygulamaya koyarım” dedi ve “Ekonomide arzın daha hızlı artmasını istiyorsanız, bunu yeni politikalar ile yapabilirsiniz” şeklinde açıklamada bulundu.

Taylor’ın yanı sıra Fed başkanlığına getirilmesi muhtemel adaylar arasında yer alan Fed Guvernörü Jerome Powell ve şu anki Fed Başkanı Janet Yellen yer almakta. Trump, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni Fed başkanını açıklamaya çok çok yakın olduğunu belirtmişti. Yellen’ın başkanlık dönemi, Şubat ayında sona ermiş olacak.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar