Teknoloji Haberleri

Facebook’ta devrim gibi yenilik geliyor

 

Facebook’ta devrim gibi yenilik geliyor

 

 

Facebook F8 Geliştirici olarak Konferansı’nda tanıtılmakta olan Account Kit sistemi sayesinde artık kullanıcı adı ve şifre girme dönemi sona erecek.

12-13 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilmiş olan Facebook F8 Geliştirici Konferansı’nda sosyal medya devi olarak bilinen, geliştiriciler için üzerinde çalıştıkları birçok yeniliği tanıtımda bulundular. Bunlardan birisi de kullanıcı adı ve şifre girmeyi tarihe karıştıracak Account Kit sistemi olarak bilinmekte.

Geliştiricilerin en çok şikayet ettikleri konuların başında kullanıcı adları ve şifreler ile uygulamalara giriş yaparken karşılaşılan zorluklar gelmekte olduğu gözlendi. Kullanıcıların farklı uygulamalar için birden fazla isim ve şifre kullanmaları genellikle hatalı girişleri de beraberinde getirmekte.

Account Kit sistemi bu zorlukların ve hatalı girişlerin önüne geçmeyi amaçlıyor. Sistem sayesinde kullanıcılar e-posta veya telefon numarasıyla kayıt olup sisteme giriş yapabiliyorlar. Kayıt işlemi için sadece e-posta veya telefona gelen onay kodunun kullanılması yeterli oluyor.

Yakın zamanda yer alan ve Facebook ile giriş yapmayı sağlamakta olan sitelerde yaygın olarak kullanılması beklenmekte olan Account Kit sistemi Android, iOS, mobil web ve web için geliştirilmekte olduğu bilgisi  yer aldı.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar