Araştırma İncelemeTeknoloji Haberleri

Facebook’ta Başkalarını takip etmek insanı mutsuzlaştırıyor

Bu bölüm, Jannah Extinsions Eklentisini gerektiren bazı kısa kodları içerir. Tema Menüsünden> Eklentileri Yükle'den yükleyin.

Facebook’ta Başkalarını takip etmek insanı mutsuzlaştırıyor. Danimarka’da, Kopenhag Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre sosyal medyada vakit öldürmek kıskançlığa yol açabilmekte olduğu gözlendi.

 

[button color=”” size=”” type=”3d” target=”” link=””]Facebook’ta Başkalarını takip etmek insanı mutsuzlaştırıyor[/button]

 

BBC Türkçe’de yer alan habere göre yapılan incelemede ise araştırmacılar, özellikle başkalarıyla iletişime geçmeden sosyal medyada dolanmanın daha olumsuz etkileri olduğu hakkında uyarılarda bulunuyor.

Çoğu kadın olmak üzere 1300’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırma, Facebook gibi sosyal medya sitelerinin tatmin duygusunu ve duygu durumunu olumsuz etkilediğini gösteriyor. Araştırmacılar, başkalarının sosyal medya sayfalarına çok fazla vakit ayıran ve gerçekçi olmayan karşılaştırmalar yapan kişilerin olumsuz duygulara kapılabileceklerini araştırmalar arasında yer alıyor.

 

Facebook'ta Başkalarını takip etmek insanı mutsuzlaştırıyor

Araştırmacılar, başkalarının sosyal medya sayfalarına çok fazla vakit ayıran ve gerçekçi olmayan karşılaştırmalar yapan kişilerin olumsuz duygulara kapılabileceklerini söylüyor.

 
Bunun beraberinde ise araştırmacılar, saatlerce bilgisayar ekranına bakarak sosyal medyada vakit geçirenlere yeni bir yöntem önerdiler ve bu yöntemler nelerdir?

 

Facebook
Sosyal medyada vakit öldürmek yerine, başkalarıyla iletişime geçen kişilerin çok daha olumlu duygular deneyimleyebildiğini öne sürdüler.

 

[poll id=”4″]

 

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar