Teknoloji Haberleri

Facebook’a Sohbet Odaları Geliyor

Facebook’a Sohbet Odaları Geliyor. Facebook, Messenger’a Rooms isimli olarak yeni bir özellik getiriyor ve bu yenilik sayesinde uygulamayı kullanan herkes Facebook’ta arkadaşı olmasa da istediği herhangi bir insanla konuşabilecek ve yeni bir sistemle devrim yaratacak. Bunun için yapılması gereken tek şey bir konu başlığı seçip grup oluşturmak ya da var olan bir gruba katılarak konuşmaya dahil olmak ve işte detayları.

Facebook’a Sohbet Odaları Geliyor
2014 yılında Rooms adı verdiği bir özellikle karşımıza çıkan Facebook, kişilerin herkese açık sohbet odaları oluşturarak kendisiyle aynı ilgi alanlarını paylaşan kişilerle sohbet edebilmesini sağlıyordu ve şimdi ise yeni bir sistem geliyor. Facebook şimdilerde kısa süre içerisinde tarihe karışan bu özelliği geri getirmek istiyor ve işte sizlere detayları ile birlikte ROOMS özelliği.

Facebook Rooms

Messenger Rooms adı verilmekte olan yeni özellikte yeni odalar açılabiliyor veya var olan odalar bulunup girilebiliyor ve daha birçok özellik bulunmakta.

Ayrıca kötü niyetli kişilerin veya trollerin odaya giriş yapmasını engellemek için bazı kurallar koyulabiliyor ve yasaklarda mevcut.
Şimdilik Kanada ve Avustralya’da Android cihaz kullanıcılarıyla test edilmekte olan özelliğin Messenger uygulamasının içerisinde yer alacağı söylentiler arasında yer almakta.

Ayrı bir uygulama olmaması sebebiyle söz konusu özelliğin diğer ülkelere hızlıca geleceği düşünülmekte ve kısa zamanda ise İOS ve Android olarak Türkiye’de hizmete girecek.

 

 

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar